Миргородські льотчики знову відзначилися. Цього разу в Англії…

У Івано-Франківську сьогодні чекають повернення української військової делегації, яка прибуває з міжнародного авіаційного показу «The Royal International Air Tattoo-2017», що проходив у Великобританії з 24 до 16 липня 2017 року. Кістяк делегації складають представники 831 бригади тактичної авіації, яка дислокується в Миргороді. На батьківщину військові авіатори повертаються не з порожніми руками: представник бригади полковник Олександр Оксанченко на авіа-шоу виборов престижний приз.

Прес-секретар 831-ї бригади лейтенант Світлана Борисова сьогодні розповіла кореспонденту «ПП», що українську делегацію на міжнародному авіаційному показі, де свою майстерність демонстрували льотчики з 20 країн світу, очолював командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Дроздов. Україна репрезентувала на шоу три літаки: два Су-27, якими озброєна бригада в Миргороді, і один військово-транспортний літак Іл-76. До речі, саме цим «бортом» українська делегація добиралася до Англії й повертається додому. Переліт до Великої Британії з Миргорода зайняв п’ять годин. У Івано-Франківську Су-27 з Миргорода через годину польоту дозаправилися, і потім через чотири години безпересадочного польоту приземлилися в Англії. На авіашоу українські військові демонстрували усі три літаки. Су-27 (навчальний варіант) і Іл-76 демонстрували гостям на стоянці. Інший Су-27 – бойовий варіант, який пілотував полковник О. Оксанченко, виконував фігури вищого пілотажу в небі. Нову пілотажну програму льотчики 831 бригади тактичної авіації підготували спеціально для міжнародного авіаційного показу.

За словами С. Борисової, майстерність українського пілота вразила глядачів. О.Оксанченка нагородили статуеткою за виконання програми. До речі, 3-4 вересня 2016 року делегація Повітряних Сил Збройних Сил України вже брала участь у найбільшому авіашоу CIAF-2016 в чеському місті Градець-Кралове. І там полковник О. Оксанченко заявив про себе і його було визнано кращим льотчиком з виконання фігур вищого пілотажу на винищувачі Су-27.

Довідка «ПП»:

Всепогодний винищувач четвертого покоління Су-17 розроблено в КБ Сухого. Він призначений для завоювання першості у повітрі. Перший політ літака відбувся ще 1977 року. З 1982 року ці літаки почали поступати на озброєння ВПС Радянської Армії. Різні модифікації Су-27 перебувають на озброєнні армій СНГ, Індії, Китаї тощо. Після розпаду СРСР 74 літаки Су-27 дісталися Україні.

Олександр Брусенський

На фото: Су-27 на стоянці в Миргороді. Полковник О. Оксанченко. Фото з Інтернету.