Мітинг біля Полтавської ОДА: жодного голосу на наступних виборах БПП і «Народному фронту»!

мітинг біля Полтавської ОДА

Мітинг біля Полтавської ОДА розпочався з закликів не підтримувати на наступних виборах БПП і «Народний фронт»! Таке рішення ухвалили на сьогоднішньому мітингу біля Полтавської ОДА пенсіонери силових структур, які вимагали відставки президента і уряду України.

17 січня попід стінами облдержадміністрації знову було велелюдно і гамірно. Там вкотре зібралися ветерани військової служби, міліції, цивільного захисту тощо, щоб продемонструвати своє занепокоєння діями керівництва держави, яке зволікає з осучасненням їхніх пенсій, та підтримати колег, котрі з Полтавщини сьогодні вночі поїхали до Києва, щоб взяти участь у Всеукраїнської акції протесту пенсіонерів силових структур. Зокрема, пікету біля Верховної Ради України та Кабміну. Цікаво, що для участі у сьогоднішньої акції до Полтави приїхали і представники ветеранських структур з інших районів області. Зокрема, Лубен.

мітинг біля Полтавської ОДА

Мітинг біля олтавської ОДА не обійшовся без закликів про відставку Президента

На мітингу біля Полтавської ОДА лунали заклики про відставку президента України, як Верховного Головнокомандувача, який начебто самоусунувся від вирішення питання пенсійного забезпечення колишніх військовослужбовців, та уряду, який, на думку протестувальників не виконує вже існуючи закони щодо пенсійного забезпечення ветеранів силових структур і відстрочив вирішення пенсійного питання колишніх військових ще на рік. Ті, хто виходив до мікрофону, запропонували учасникам мітингу висловити недовіру парламентській більшості у складі БПП та «Народного фронту», і на наступних виборах голосувати проти їхніх кандидатів в органи влади.

Після проведення мітингу попід стінами Полтавської ОДА протестувальники ходою пішли до ГУ Пенсійного Фонду України в Полтавській області, де так само провели акцію протесту та передали керівництву управління вимоги виконати положення законів та перерахувати їм пенсії.

Тим часом, як стало відомо, на сьогоднішньому засіданні уряду знову розглядалося питання про перерахунок пенсій військовим. Урядовий портал (old.kmu.gov.ua) з цієї нагоди розмістив наступне повідомлення:

«Питання осучаснення пенсій військовим пенсіонерам наразі є предметом дискусій на майданчику Ради національної безпеки та оборони, і невдовзі остаточні рішення будуть представлені. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман

«Ми передали всі ініціативи на майданчик РНБО. Зараз іде конструктивна дискусія. Ми вийдемо на спільне рішення. Потрібно завершувати цю роботу», – сказав Глава Уряду.

При цьому він підкреслив, що принциповими для Уряду є дві речі – запровадження найбільшого зростання пенсій для військових, які пройшли горнило бойових дій, а також збільшення пенсій вже з січня – незалежно від часу ухвалення остаточного рішення на законодавчому рівні.

«Я доручаю, аби всі пенсії відповідно до змін законів були перераховані з 1 січня. За січень всі доплати будуть здійснені у повному обсязі», – сказав Володимир Гройсман.

Довідково:

У грудні минулого року Кабінет Міністрів України в рамках продовження пенсійної реформи опрацював концептуальні основи законопроекту про осучаснення пенсій військовослужбовцям і передав документ до Ради національної безпеки та оборони. За прогнозом Уряду, йдеться про осучаснення пенсій 550 тис. військових пенсіонерів. Середній розмір збільшення – 1,5 тис. грн.».

Олександр Брусенський

Фото автора