Міжнародна виставку карикатур «Карлюка-2018» у Полтаві

Карлюка

1 квітня в Полтавському художньому музеї ім. М. Ярошенка знову була урочисто відкрита щорічна Міжнародна виставка-конкурс карикатур «Карлюка-2018», яку її організатори започаткували ще 18 років тому.

За цей час полтавська «Карлюка» зажила слави унікального фестивалю гумору, котрий традиційно збирає своїх шанувальників в День сміху та чергову річницю народження нашого великого земляка М.В. Гоголя. Герої його творів, власне, і заклали підвалини майбутнього конкурсу карикатуристів, котрій вже давно вийшов не лише за межі Полтави, але й України.

«Карлюка-2018» об’єднала карикатуристів України та всього світу

За роки що минули від перших виставок, участь у яких брали, переважно, місцеві карикатуристи, полтавці змогли ознайомитися з роботами карикатуристів не лише України, але й Великобританії, Сербії, Болгарії , Польщі, Росії, Бразилії, Словаччини, Туреччини, Азербайджану тощо. Географія гумору у картинках, які тепер надсилають до Полтави провідні карикатуристи із всіх континентів, постійно розширюється. Конкурс «Карлюка-2018», приміром, порадує відвідувачів новою експозицією, де представлені твори Асоціації карикатуристів Єгипту.

Карлюка

«За 18 років творчого шляху конкурсу карикатур «Карлюка», він не лише досяг свого повноліття, але отримав багато нових друзів із всього світу, – розповідає організатор «Карлюки» відомий полтавський художник-карикатурист Михайло Шлафер. – Друзів, як талановитих художників карикатуристів, чиї роботи давно привернули увагу своєю гостротою, актуальністю та оригінальністю виконання тощо, так і вдячних шанувальників їхнього таланту…».

Карлюка

«Карлюка-2018» зібрала 279 карикатур, які систематизовані по чотирьох розділах. В рамках цьогорічного творчого конкурсу карикатур представлені дві персональні виставки: бельгійського карикатуриста, переможця та лауреата чисельних міжнародних конкурсів карикатури Костянтина Сюннерберга, та відомого українського карикатуриста, переможця та лауреата міжнародних конкурсів карикатури Ігоря Лук’янченка.

Карлюка

Сьогодні всіх, хто завітав на відкриття конкурсу карикатур «Карлюка-2018», як і 18 оків тому, традиційно зустрічав маленький Карлюка. Його образ – хлопчика чи дівчинку з великим кольоровим олівцем в руках, створили організатори свята карикатури. За ці роки, малюки-Карлюки подорослішали і вже вступили у самостійне життя. На зміну їм приходять нові символи конкурсу.

Карлюка

Цього разу в образі Карлюки виступив хлопчисько Артем, якому всього 3,5 роки. Увесь час, поки тривала офіційна частина презентації, він майже не відходив від свого «батька» – організатора конкурсу М. Шлафера, і в міру хлопчачих своїх сил намагався розважати гостей.

А перші гості конкурсу з цікавістю роздивлялися карикатури, які відображають актуальні теми сьогодення: політики і політиків, економіки, фінансів і навіть появи нової криптовалюти – біткоїнів тощо.

Карлюка

2 квітня «Карюка-2018» частину своїх експозицій перенесе до Полтавського музею авіації і космонавтики, де відкриють виставку карикатур «Гумор і космос». В «космічній» експозиції будуть представлені роботи відомих карикатуристів Володимира Казаневського, Костянтина Сюннерберга, Андрія Попова, Олексія Кустовського, Ігоря Лук’янченка.
Виставка-конкурс «Карлюка-2018» триватиме в Полтаві до 14 квітня.