Міжрегіональний Форум ділових та професійних жінок: поєднання прекрасного й корисного

міжрегіональнийц Форуму ділових та професійних жінок

13 вересня в ОЦЕВУМ відбувся Міжрегіональний Форум ділових та професійних жінок. Участь у ньому взяли представники 7 областей України: Львівської, Чернівецької, Полтавської, Харківської, Донецької, Кіровоградської, Запорізької.

Офіційну церемонію відкриття розпочала промовою ініціаторка й одна з найактивніших організаторок заходу – радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО у Полтавській та Кіровоградській областях Вікторія Курилко.

Пані Вікторія зазначила:
Міжрегіональний Форум ділових та професійних жінок

«Сьогоднішній форум повинен показати жіночі обличчя, жіночі можливості, візуалізувати ті таланти й ті напрацювання, які ми сьогодні маємо. У всьому світі жінок-підприємниць підтримує і суспільство, й держава. Адже це не лише економічне, а й соціальне досягнення: жінка, яка економічно активна, має менша шансів стати жертвою торгівлі людьми. Вона не поїде, як мільйони наших співвітчизниць, працювати за кордон, виконуючи там дуже тяжку роботу, й залишивши напризволяще своїх дітей, чоловіка чи стареньких батьків. Фінансово спроможна жінка матиме менше шансів стати жертвою домашнього насилля. І, погодьтеся, успішна жінка матиме можливість піклуватися про своє здоров’я, а здорова жінка дасть життя здоровим дітям».

У рамках форуму відбулася виставка-продаж товарів та послуг жінок-підприємниць, а також жінок із числа внутрішньо переміщених осіб «Добродійка – 2017». На ній був представлений широкий асортимент виробів: починаючи від шкарпеток та іграшок і закінчуючи меблями та аксесуарами.

Учасниця виставки, авторка унікальних картин із природного матеріалу, заслужений майстер народної творчості України Ольга Вікторівна Літус розповіла ПП про матеріали та сам процес творення своїх шедеврів.

Міжрегіональний Форум ділових та професійних жінок

Над однією картиною майстриня працює близько двох місяців. Ретельно відбирає насіння та кісточки плодів рослин: аличі, огірка, дині, слив, вишень, винограду, гінко білоби!, абрикоса,калини, обліпихи; зерно пшениці, проса та гречки. Це лише перший етап.

Міжрегіональний Форум ділових та професійних жінок

Далі потрібно відшліфувати кожне зернятко, розмалювати та дати засохнути фарбі. Тільки після цього використовувати для картини. Ольга Вікторівна зізналася, що це справа всього її життя, а надихають її навколишні барви природи.

Ще одна учасниця виставки – Ірина Зиник – малювала з дитинства, але ніколи не думала пов’язати своє життя з творчістю – просто почала у 2002 році малювати гарячим воском. Пізніше вона дізналася, що це називається енкаустика. З 2009 року займається цим постійно. Сьогодні її роботи знаходяться у приватних колекціях більше 35 містях України, в Ромії, США, Франції, та виставлені в галереях Сєвєродонецька, Луганська, Харкова. “Енкаустика – дивовижна техніка малювання – каже пані Ірина, вона полонить і заворожує. Доторкнувшись до неї одного разу, я назавжди полюбила ці чудові візерунки, які з’являються завдяки розплавленому кольоровому воску. За допомогою гарячого воску писалися ікони і стародавні полотна. Енкаустика відома багато поколінь, але тільки зараз придбала простоту і доступність завдяки сучасним інструментам і матеріалам”. В даний час майстриня проводить майстер-класи дорослим і дітям та мріє, щоб наш світ став краще завдяки новим шедеврам.

Міжрегіональний Форум ділових та професійних жінок

Інститут культури і мистецтва Луганського національного університету імені Тараса Шевченка представив на розгляд картини студентів навчального закладу.

Міжрегіональний Форум ділових та професійних жінок

Для відвідувачів виставки та учасників форуму були проведені майстер-класи з рукоділля, презентації, фокус групи.

У рамках форуму відбулася науково практична конференція «Жіноче підприємництво: досвід, виклики та можливості», де доповідачі розкрили багато інновацій ведення бізнесу, звернули увагу на аспекти бухгалтерського обліку, маркетингового планування, та обмінялися досвідом.

Захід організувала коаліція громадських організацій («Об’єднання жінок-переселенок Полтавщини», полтавська спілка жінок «Чураївна», «Обласний медіа клуб» та інші) в партнерстві з Полтавським Інститутом економіки і права Університету «Україна» в рамках проекту «Соціальний капітал жіноцтва Полтавщини – жінкам внутрішньо переміщеним особам», який здійснюється громадською організацією «Інститут гендерних трансформацій» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні та під патронатом радника Мінсоцполітики з питань внутрішньо переміщених осіб по Полтавській та Кіровоградській областях Вікторії Курилко.

На форумі панувала атмосфера затишку та жіночого тепла. «Львівська кав’ярня» пригощала запашною кавою (понад 30 видів) та коржами авторського виробництва. Для відвідувачів та учасників заходу була можливість не тільки оглянути експозиції виставки та отримати естетичну насолоду, але й отримати багато корисної та актуальної інформації про ведення бізнесу.

Галина ГОНЧАРУК

Фото автора