Молитовний сніданок у Полтавській ОДА: кого запросили й чим пригощали?

22 серпня відбувся черговий молитовний сніданок у Полтавській ОДА. Це нововведення запровадили за нинішнього керівництва регіону. Цього разу захід, участь у якому взяли представники громадськості, релігійних громад, посадовці облдержадміністрації та інші, присвятили 27-й річниці Незалежності України.

Варто зазначити, що молитовні сніданки, які для полтавців ще дивина, давно стали традицією в багатьох країнах світу. Приміром, у США їх проводять понад 60 років. Перший у світі молитовний сніданок організували американці 1953 року за участю президента США Ейзенхауера. І підштовхнули до аналогічних заходів Німеччину, Великобританію та багато інших країн, де відтоді теж проводять молитовні сніданки. Їхні організатори переконані, що такі заходи слугують духовному єднанню і порозумінню провідних політиків світу, чиновників, дипломатів і бізнесменів. Практика проведення молитовних сніданків прижилася і в Україні.

Цього разу молитовний сніданок у Полтавській ОДА розпочали піснею «Боже, Україну збережи», яку виконала Наталія Твердохліб. Голова Полтавської ОДА Валерій Головко відкрив захід і закликав присутніх до єдності, спільних зусиль у розбудові незалежної України, використання для цього авторитету церков тощо. Народний артист України, актор Полтавського обласного музично-драматичного театру Василь Голуб у своєму слові зазначив, що в країні відроджується духовність, українці переглядають моральні цінності, а українське слово цінують по всьому світу.

На молитовний сніданок у Полтавській ОДА запросили представників релігійних громад, зокрема й УПЦ КП та УПЦ МП. Щоправда, архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора та митрополита Полтавського і Миргородського Филипа не було. Замість них на молитовний сніданок у Полтавській ОДА прийшли інші представники цих єпархій.

Чим пригощали гостей заходу? Чаєм, печивом, цукерками, медом, мармеладом, фруктами: виноградом, сливами, нарізаними яблуками, горіхами… Поряд із чайними наборами біля кожного місця лежала брошурка з молитвою. Гості сідали за столи за списком. Місце кожного учасника молитовного сніданку заздалегідь було визначено.

Олександр Брусенський
Під час молитовного сніданку в Полтавській ОДА. Фото автора.