Монетизація пільг: для кого громадський транспорт залишиться безкоштовним?

монетизація

Рішення уряду та монетизація пільг не на жарт стривожило тих українців, хто має право на безплатний проїзд у громадському транспорті. Інтриги в це болюче питання додала пропозиція урядовців про те, що кожному пільговику видаватимуть щомісяця гроші із розрахунку оплати всього 30 поїздок. Це при тому, що законодавство нині не обмежує тим, хто має право на пільговий проїзд, кількість поїздок.

Точаться дискусії і щодо намірів видавати гроші на проїзд пільговикам із розрахунку середньої вартості оплати за проїзд, яка в різних населених пунктах неоднакова. Люди не вірять в те, що влада таки буде щомісяця видавати їм гроші за проїзд, вже маючи повчальний досвід, коли соціальні виплати припиняють, посилаючись на брак грошей. І лише наприкінці року можуть ці гроші «дати» пенсіонерам…

монетизація

Перші кроки на шляху до монетизації пільг, зокрема проїзду у громадському транспорті, сьогодні робили у Полтавській ОДА, де під головуванням заступник голови облдержадміністрації Євгена Пругла провели спеціальну нараду.

От як поясню її результати і наміри обласної влади щодо встановлення суми, яку щомісяця видаватимуть тим полтавцям, котрі мають право на пільговий проїзд, голова Полтавської ОДА Валерій Головко на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Сьогодні в Полтавській обласній державній адміністрації провели нараду, щодо монетизації пільг. Кабмін прийняв постанову №197. У ній йдеться про надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду в усіх видах транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах (крім залізниці).

монетизація

Попередньо підрахували, що один пільговик зможе отримати на місяць в районі 100 гривень. Одразу хочу запевнити громадян, що монетизація пільг не буде рахуватися додатковим доходом. Тому отримані через неї кошти не вплинуть на розмір субсидії. На Полтавщині проживає 133 тисячі пільговиків у десятьох категоріях. А також маємо 293 тисячі пенсіонерів, які можуть отримувати пільги на проїзд від своїх органів місцевого самоврядування. Якраз останні і визначатимуться із тим, чи видавати мешканцям їхні пільги на проїзд готівкою, чи залишити все, як є. З цього приводу ми підготуємо розпорядження від мого імені та чекатимемо пропозицій від органів місцевого самоврядування.

Нагадаю: Полтавщина єдина в Україні запровадила адресне відшкодування пільг на проїзд. Йдеться про пасажирські перевезення на міжміських та міжобласних маршрутах на відстань понад 50 кілометрів. У 2017 році 1800 пільговиків отримали відшкодування своїх поїздок на суму близько 2 мільйонів гривень. На 2018 рік в обласному бюджеті закладена аналогічна сума…».

Довідка «ПП»: Міністр соціальної політики Павло Розенко пояснює, що Кабінет міністрів з 1 червня 2018 року не буде скасовувати пільговий проїзд для пенсіонерів, чорнобильців і людей з інвалідністю.

«Ветерани праці, діти війни, учасники війни, жертви нацистських переслідувань, члени сімей загиблих чи померлих ветеранів війни, інваліди І-ІІІ груп, особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорій, зможуть і надалі користуватися правом на безкоштовний проїзд», – цитує П.Розенка прес-служба уряду. За словами урядовця, ці категорії населення зможуть і надалі реалізувати своє право на безоплатний проїзд у міському і приміському транспорті. П. Розенко також зауважив, що рішення про пільговий проїзд зазначених категорій у метрополітені будуть ухвалювати органи місцевого самоврядування Києва, Харкова і Дніпропетровська.

«Обсяг бюджетних видатків на компенсацію пільгового проїзду не зменшився», – наголосив міністр.

Олександр Брусенський

Фото прес-служби Полтавської ОДА