МРТ – це найсучасніша, найточніша й цілком безпечна діагностика всіх внутрішніх органів

Сучасна медицина дає шанс на життя навіть при захворюваннях, які ще 100 років тому вважалися невиліковними. Важлива умова – виявити хворобу на ранніх стадіях та якнайшвидше розпочати лікування. І тут головну роль відіграє точна діагностика.

На сьогодні одним із найточніших діагностичних досліджень є магнітно-резонансна томографія (МРТ). З’явився цей метод дослідження порівняно недавно: у 70-х роках минулого століття, коли англійські науковці дослідили взаємодію атомів водню й електромагнітного поля. В людському організмі близько 10% становить водень (7 кг на 70 кг маси тіла), він міститься у всіх тканинах. Під дією електромагнітних коливань атоми водню змінюють рух, завмирають та віддають (викидають) енергію. Це й фіксує апарат. До речі, за своє відкриття вчені отримали Нобелівську премію.

МРТ дозволяє не просто “заглянути” всередину організму, а й вивести та переглянути зображення в трьох(!) вимірах. Окрім пошарового зображення внутрішніх органів, МРТ визначає швидкість руху крові, відстежує реакцію кори головного мозку тощо. Лише уявіть: цей метод дозволяє з найбільшою точністю виявити патологічні процеси в усіх без винятку внутрішніх органах, причому без будь-якого хірургічного втручання! І що не менш важливо – без жодної шкоди для здоров’я, адже використовує не опромінення, а магнітне поле. Тому МРТ без застережень рекомендують при огляді дітей та вагітних жінок (після 12 тижнів вагітності).

Види МРТ:

– МРТ головного мозку (застосовують у нейрохірургії та неврології для високоточної діагностики, зокрема пухлин);

– МРТ опорно-рухового апарату (шийного, грудного, попереково-крижового відділів, крижово-куприкового зчленування, кісток тазу, верхніх та нижніх кінцівок). Це найбільш поширений вид діагностики: при остеохондрозі, підозрі на переломи, вивихи, перед оперативним втручанням. На відміну від комп’ютерної томографії, яка не може дати чіткого зображення усіх волокон, МРТ дає чітке зображення не лише кісток, а й м’яких тканин;

-МРТ органів малого тазу (застосовують у жінок для діагностики матки, придатків, у чоловіків для діагностики простати, а також для обох статей при захворюваннях сечового міхура і зовнішніх органів статевої системи);

-МРТ ангіографія без використання контрастних речовин (спеціальний метод МРТ-діагностики, який використовується для дослідження судин, при підозрі на аневризматичне розширення, артеріовенозну мальформацію гіпоплазію чи відсутність якоїсь судини, дозволяє прослідкувати хід судин і виміряти їх діаметр).
МРТ не вимагає попередньої підготовки (крім дослідження органів малого тазу, особливо у випадку інтенсивного газоутворення). Сама процедура безболісна й проста для пацієнта. Треба лише полежати нерухомо певний час усередині томографа. Зазвичай дослідження триває від 10 до 30 хв., залежно від виду обстеження. Складно проводити МРТ хіба що маленьким дітям, особливо непосидючим. Дорослі легко переносять процедуру. Протипоказань небагато: клаустрофобія, наявність у організмі металевих предметів (крім виготовлених із титану), наявність у тілі кардіостимулятора або інсулінової помпи.

Останнім часом МРТ набуває широкої популярності. Пройти обстеження можна й у Полтаві.

У діагностичному центрі на вул. Миколи Дмитрієва (колишня Володарського), 6д у Полтаві встановлений апарат нового покоління Aperto Eterna фірми Hitachi (Японія). За його допомогою лікар першої категорії проведе точну діагностику вашого організму, а турботливий персонал приділить вам максимум уваги.

Звертайтеся: м. Полтава, вул. Миколи Дмитрієва (колишня Володарського), 6д. Попередній запис за телефонами: 099-790-12-35, 068-542-34-28, 62-20-20.

Зінаїда МАТЯШОВА.