Мстилися за Іловайськ, закликали їхати на Москву, тепер у рейд на захист Саакашвілі

танк Т-34

Полтавський підприємець, який власним коштом кілька років тому зробив подарунок місту, придбавши на Харківському заводі легендарний танк Т-34, напевне і не міг передбачити, що його пам’ятник визволителям обласного центру перетвориться на такий собі політичний майданчик, де можна буде дізнатися за кого і проти кого сьогодні виступають місцеві активісти.

«Тридцятичетвірка» з часу свого встановлення на імпровізований постамент ніколи не перебувала поза увагою. Спочатку її облюбували, як об’єкт для пам’ятних зйомок і місце, де можна порозважатися місцевим вандалам. Останні кілька років міські комунальники намагаються до Дня Перемоги бодай якось приховати сліди набігів на танк хуліганів. Але це дається нелегко, адже бойова машина, танк Т-34 що виставлена біля зупинки «Промбаза», нині має вигляд бувалого у бувальцях танку. Жартівники навіть каламбурять, що під час війни танк не зазнавав таких ушкоджень, які броньованій машині завдають «нащадки» героїв, котрі примудрилися відламати від машини та пом’яти на ній все, що було можна.

Потім, з початком бойових дій на Донбасі, танк облюбували ті, хто волав про негайний похід на столицю войовничого сусіда – Москву. Прикрашаючи його відповідними написами із закликами до походу. Потім танк розмальовували негарними словами на адресу президента РФ, пропонуючи йому піти подалі… З нагоди недавньої річниці кривавих подій під Іловайськом агітки на Т-34 знову поміняли.

Днями танк, відповідно до політичних вітрів та кон`юктури, знову розмалювали політичними гаслами. Тепер на броню «підсадили» опального політика М. Саакашвілі, на захист якого його невідомі прибічники запропонували рушити на цій броньованій машині…

Тільки одне залишається незмінним в долі багатостраждального пам’ятника: танк остається улюбленим місцем для полтавської дітвори, яка зранку до вечора із захопленням диваків лазить по його броні. А вже коли сутінки огортають все навколо, до танку приходять дорослі поціновувачі історії. Їхній час – темна пора доби. Після них біля грізної машини залишаються порожні пляшки, обгортки від чіпсів, шприці тощо…

Олександр Брусенський
Фото автора.
Для збільшення зображення –
натисніть на фото