Музей історії органів внутрішніх справ Полтавщини прибирає бюсти «декомунізованих» вождів

музей історії органів внутрішніх справ Полтавщини

Музей історії органів внутрішніх справ Полтавщини вважають одним із найкращих відомчих музеїв МВС України. В музеї внутрішніх справ, що на вулиці Лідова в обласному центрі, тривають роботи по створенню нової експозиції, яка замінить діораму із розповіддю про бойовий шлях 10-ї дивізії НКВС.

За інформацією директора самодіяльного музею Володимира Плиска, наразі в музеї закінчена виставкова експозиція, висвячена участі в АТО правоохоронців Полтавщини. Натомість музей історії органів внутрішніх справ Полтавщини відкритв експозицію, яка розповідає про перші кроки на Полтавщині нових підрозділів поліції тощо.

Наразі в залах демонтовано діораму, яка розповідала про бойовий шлях 10-ї дивізії НКВС у складі якої воювали, захищаючи від німецько-фашистських військ Сталінград, і правоохоронці Полтавщини. Частково елементи нової діорами виготовлені керівництво розраховує, що вже незабаром музей історії органів внутрішніх Полтавщини  справ відкриє її для глядачів.

музей історії органів внутрішніх справ Полтавщини
На місці цієї діорами незабаром з’явиться нова експозиція

На задвірках історії або чиї бюсти прибрав музей історії органів внутрішніх справ Полтавщини

Одночасно в «міліцейсько-поліцейському» музеї триває «зачистка» під час якої там позбуваються експонатів, що нагадують про радянське минуле нинішніх правоохоронних органів. Хоча, уточнює В. Плиско, декомунізація не стосується музейних закладів, але про всяк випадок прибрали бюсти відомих радянських діячі. Зокрема, Ф. Дзержинського та К. Ворошилова.

музей історії органів внутрішніх справ Полтавщини
Бюсти «Декомунізованих» вождів прибрали подалі від очей

Тепер їхнє місце подалі від сторонніх очей – на шафі біля кімнати, де обладнали котельню музею. Компанію високим «декомунізованим» радянським вождям склав і… начальник Менжеліївської міліції Глобинського району (1920 рік) Іван Верховський. Очевидно, районного міліцейського начальника теж прибрали подалі від гріха…

Олександр Брусенський

Фото автора