На нафтозаводі в Кременчуці стався вибух

вибух

Вибух, під час якої було травмовано двох робітників компанії ПАТ «Укртатнафта», сталася 21 березня під час проведення ремонтних робіт.

Як повідомляють в обласному управлінні з питань надзвичайних ситуацій, вчора «до Кременчуцької ЦРЛ з діагнозом «термічні опіки обличчя та дихальних шляхів І-ІІ ступеню» госпіталізовані працівники ПАТ «Укртатнафта» громадяни П. 1968 року народження та П. 1982 року народження, які отримали травми під час проведення ремонтних робіт.  Стан здоров’я хворих – середньої важкості. Через що стався вибух та обставини нещасного випадку на виробництві встановлюються…».

Вибух на підприємстві стався внаслідок спалаху суміші пірофорного з’єднання без послідуючого горіння

Як стало відомо «ПП», спалах суміші стався вчора о пів на п’яту вечора, коли працівники підрядного підприємства ремонтували теплообмінник гідроочисної установки. Обох чоловіків госпіталізували до опікового відділення Кременчуцької центральної районної лікарні.

Довідка «ПП»:

До пірофорних речовин відноситься пірофорне залізо, яке утворюється при переробці сірчистої нафти. Зовні воно являє собою схожий на сажу чорний осад, що покриває внутрішні стінки апаратури та ємностей. Якщо окислення відбувається повільно, то утворюється пірофорне залізо і повільно нагрівається. Але якщо окислення відбувається швидко, то воно нагрівається до червоного розжарювання через що нафтопродукти і їхні пари можуть спалахнути або вибухнути.

ПАТ «Укртатнафта» – українська нафтопереробна компанія, одна з найбільших виробників нафтопродуктів в Україні. Компанія володіє найбільшим нафтопереробним заводом країни, який розташований у Кременчуці. Потужність виробництва становить 58 590 м³/добу. Права на товариством розподілені так: 43,1% належать Нафтогазу України, 8,6% — «Татнафті» і 28,8 — уряду Татарстану.

Олександр Брусенський