На Полтавщині через АЧС погіршили «житлові умови» диким кабанам

Через спалахи африканської чуми свиней (АЧС) у Полтавській області вирішено значно скоротити популяцію диких кабанів. Відтепер їхня чисельність не має перевищувати чотирьох голів на 1000 гектарів лісових угідь. «Зайвих» тварин будуть знищувати, підтримуючи цю норму.

Таке рішення прийняли в Полтавській ОДА на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, де головував заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий. За його словами , ситуація щодо АЧС в області досі залишається дуже складною. Так, на сьогодні із 101 випадку захворювань на АЧС, який зафіксовано в Україні, 18 трапилося на Полтавщині. Частіше за все, говорили на засіданні комісії, ймовірним джерелом інфекції африканської чуми є саме дикий кабан. Тож саме у дикій фауні найбільший ризик занесення вірусу. Це відбувається через міграцію тварин, які є носіями захворювання, для них не існує кордонів, через що вірус постійно циркулює в дикій фауні, що й вспостерігається останнім часом в Україні.

«Там, де кількість диких тварин більша за норму, необхідно провести депопуляцію та підтримувати її в межах норми», – зауважив Роман Товстий.

У свою чергу начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль розповів, що 2017 року найбільше випадків АЧС зафіксовано саме на Полтавщині.

«У Полтавській області 2067,6 тис га мисливських угідь.Оскільки є ризик розповсюдження інфекції АЧС у дикій фауні, то до періоду приведення у відповідність визначеної щільності тварин полювання на території цих мисливських угідь на диких копитних буде заборонено», – констатував Г. Пікуль.

Олександр Брусенський