На Полтавщині кількість вимушених переселенців сягнула 26,5 тисяч

 

У Міністерстві соціальної політики розповіли про тенденції, пов’язані з вимушеними переселенцями, та обнародували дані про їхню кількість. Так, станом на 11 грудня 2017 року, за даними структурних підрозділів соціального захисту населення обласних та Київської міської державних адміністрацій, кількість вимушених переселнців, яких узято на облік, становить 1 487 455 переселенців. Це 1 212 580 сімей з Донбасу і Криму.

Порівняно з жовтнем, у листопаді 2017 року кількість зареєстрованих переселенців з окупованих районів Донбасу та Криму зменшилася майже на 33,6 тис. Найбільша кількість переселенців – понад 536,5 тис. – проживають у неокупованих районах Донецької області. Ще понад 296,5 тис. переїхали на підконтрольну уряду частину Луганської області.

Також чимало внутрішніх мігрантів із окупованих територій взяли прифронтові області: Харківська (майже 121,6 тис.), Дніпропетровська (73,8 тис.), Запорізька (54,3 тис.). Ну і звичайно, одним із найпопулярніших напрямків залишається Київ (майже 157 тис.) і Київська область (майже 61 тис.). Понад 40 тис. осіб, які змушені були покинути домівки через війни й окупацію, обрали місцем проживання Одеську область, 26,5 тис. – Полтавську.

Донецька область стабільно демонструє приріст зареєстрованих вимушених мігрантів. У порівнянні з жовтнем, там в листопаді 2-17 року там зареєстрували майже 7,3 тис. переселенців. Натомість їхня кількість, у порівнянні з попереднім місяцем, зменшилася на Луганщині – на 2,6 тис. особи за останній місяць. На 39 тисяч зареєстрованих переселенців менше стало в Харківській області, і на 3,1 тис. – в Сумській.

Олександр Брусенський
(за даними видання «Слово і діло» https://www.slovoidilo.ua)