На Полтавщині лише кожен четвертий мешканець підписав декларацію з лікарем

Станом на 1 червня 2018 року лише кожен четвертий полтавець підписав декларацію з лікарем. Про це на сьогоднішній апаратній нараді в Полтавській ОДА розповів її учасникам директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Так, угоди з сімейними лікарями уклали 380 тисяч полтавців. Що становить усього 25% від числа тих, хто мав укласти угоду з медиками в рамках медичної реформи.

 У Великобагачанському районі 42%  тих, хто підписав декларацію з лікарем

Та, виявляється, це не найгірший показник в Україні, бо Полтавщина в цьому «змаганні» посідає шосте місце. Попереду лише Харківська, Дніпропетровська, Вінницька, Хмельницька області тощо. Найактивнішими виявилися жителі Великобагачанського району, тут 42% тих, хто рідписав декларацію з лікарем. Непогано виглядає в цьому сенсі й Решетилівський район. Задніх пасуть у Козельщинському (8%), Зіньківському (12%), Полтавському (11%) районах тощо.

Серед посадовців лише одиниці тиї, хто підписав декларацію з лікарем

Під час апаратної наради з вуст В. Лисака пролунала й обнадійлива інформація: кінцевого терміну для підписання декларації не встановлено. Тож усі полтавці встигнуть це зробити. Також наголошувалося, що першими серед тих, хто підписав декларацію з лікарем, виявилися соціально активні наші земляки. Але є чимало людей, котрі з низки причин не можуть самостійно прийти до лікаря і укласти з ним угоду на обслуговування. Таким необхідна допомога. Крім того, зазначив головуючий на нараді перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, медики та чиновники мають нарощувати пропагандистську кампанію щодо необхідності підписання декларацій. І приклад мають подавати самі посадовці. До речі, коли він попросив підняти руки тих, хто вже підписав декларацію з лікарем, серед учасників наради таких виявилося всього кілька чоловік…

В. Лисак зазначив, що процес підписання декларацій триватиме, а Національна служба здоров’я України вже в другому півріччі 2018 року почне виділяти медичним закладам, які приєдналися до неї, по 370 гривень на рік за кожного пацієнта, якого там обслужать.

Олександр Брусенський

На фото: В. Лисак. Фото автора.