На Полтавщині пенсіонери-силовики готуються до Всеукраїнської акції протесту

1 грудня в приміщенні Полтавського обласного Центру естетичного виховання учнівської молоді зібралися пенсіонери-силовики з усієї Полтавщини. Тут відбулося засідання Координаційної ради громадських ветеранських організацій силових структур Полтавської області.

Залу, розраховану на 800 місць, заповнили пенсіонери Збройних Сил України та МВС, які вимагають осучаснення своїх пенсій. Попри те, що вчора міністр соціальної політики України Андрій Рева, який перебував у Полтаві, надав відповіді на запитання щодо перерахунку пенсій військовим (https://panoram.com.ua/2017/11/30/news-646/), збори вирішили не переносити. До обласного центру з’їхалися представники ветеранських організацій з усієї області, щоб обговорити подальші дії в питанні відстоювання свого законного права на гідну пенсію.

Голова Координаційної ради Олександр Марущенко розповів кореспонденту «ПП», що пенсіонери-силовики сьогодні опинилися фактично поза законом, адже широко розрекламована пенсійна реформа їх не торкнулася. Й у більшості з них, після підвищення та перерахунку пенсій за планом реформи, вони виплати стали нижчими за пенсії цивільних. Попри запевнення урядовців щодо підготовки окремого законопроекту про пенсійне забезпечення військовослужбовців, цей законопроект навіть не поданий урядом до Верховної Ради. Хоча урядовці мали зробити це до 30 жовтня 2017 року. Тож, наголосив О. Марущенко, анонсоване главою уряду В. Гройсманом та президентом України П. Порошенком осучаснення пенсій силовикам із 1 січня 2018 року опинилося під загрозою зриву. Через це, за його словами, 5 грудня в Києві заплановано провести Всеукраїнську акцію протесту пенсіонерів-силовиків, участь у якій візьмуть представники ветеранських організацій з усіх областей України. Полтавську делегацію очолюватиме Олександр Баленко, заступник голови Координаційної ради. Буквально за кілька годин до проведення зборів у Полтаві, зі столиці повідомили, що саме 5 грудня П. Порошенко планує зустрітися з представниками ветеранських організацій, щоб обговорити ситуацію, яка виникла з пенсійним забезпеченням військовослужбовців.

Учасники зборів ухвалили звернення до Президента України з вимогами перерахунку пенсій ветеранам силових структур та недопущення соціальної напруги у ветеранських організаціях через бездіяльність урядовців. Участь у зборах взяли заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло (до речі, теж військовий пенсіонер – авт.), та заступник обласного військового комісару Едуард Бородай.

Олександр Брусенський
На фото: пенсіонери збираються на збори; О.Марущенко.Фото автора