На Полтавщині приватні виконавці судових рішень працюють ефективніше за державних

приватні виконавці судових рішень працюють ефективніше за державних

Те, що приватні виконавці судових рішень працюють ефективніше за державних, визнають в головному територіальному управлінні юстиції в Полтавській області.

Про боротьбу з тими, хто не сплачує аліментів та заробітної плати На Полтавщині сьогодні представникам ЗМІ розповідали на прес-конференції голова обласного управління юстиції Олег Тимченко та його заступник з питань Державної виконавчої служби Віталій Коноз.

Управління юстиції про виконання судових рішень

Як розповів О. Тимченко, сьогодні на Полтавщині питанням примусового стягнення аліментів та боргів по зарплаті займаються майже дві сотні державних виконавців. Забагато їх, чи замало, можна судити з огляду на кількість виконавчих проваджень. От їх, як раз, і забагато – 127 тисяч (станом на 1 червня 2018 року – авт.). На жаль, вражаючих прикладів ефективного виконання рішень судів в області журналісти не почули: державні виконавці, вочевидь, не мають можливостей впоратися з такою навалою судових рішень.

О. Тимченко визнав, що на сьогодні із загальної кількості виконавчих проваджень «відпрацьовано» лише третину. Відпрацьовано, але не виконане, адже з цього числа судових документів виконано всього 37%. Решта чекає на виконання.

Правда, аліментникам, завдяки наполегливості Мінюсту та державних виконавців нині непереливки. Особливо після того, як їх суттєво обмежили в правах і стали ставитися до виконанні рішень судів щодо стягнення аліментів принципово. Це подіяло. Принаймні, розповів О. Тимченко, чимало з боржників самі виявляють ініціативу і не чекають, поки до них прийдуть державні виконавці. Найбільшу суму заборгованих аліментів – одразу 138 тисяч гривень, один із боржників днями сплатив у Київському районі Полтави. У Горішніх Плавнях його приклад наслідував місцевий чоловік, який сплатив 126 тис. грн…

Роками чекають полтавці і виконань судових рішень щодо заборгованості по зарплаті. Таких проваджень в області значно менше (675 – авт.), ніж про важень по аліментах, але за кожним з цих «папірців» доля людини труда, якій не повертають зароблене. Проте, із 8 млн. грн., які слід стягнути з керівників або власників підприємств, які заборгували заробітну плату своїм наймитам, стягнуто лише 1,7 млн. грн.

На Полтавщині існує проблема і з виконанням судових рішень щодо виплати пенсій. Таких виконавчих проваджень на сьогодні, розповів В. Коноз, майже 18 тисяч. Через те, що рішення судів у цій царині не виконуються, полтавці все частіше звертаються по захист до Європейського суду з прав людини, що завдає державі не лише матеріальних збитків.

Чому приватні виконавці судових рішень працюють ефективніше?

Керівники обласного управління юстиції визнали, що приватні виконавці судових рішень, інститут яких створено недавно, працюють значно ефективніше за державних колег. Частково це пояснюється меншим навантаженням, частково матеріальною зацікавленістю приватних виконавців. В. Коноз розповів, що приватні виконавці судових рішень отримують винагороду за свою роботу в сумі 10% від стягнутого. Плюс може отримати винагороду і від того, хто його найняв для виконання судового рішення. Як правили, за «швидкість». Тобто, за швидке виконання рішення суду. Розмір такої винагороди встановлюється за домовленістю сторін.

На Полтавщині нині працюють всього два приватних виконавця – в Полтаві, та Кременчуці.

Підсумовуючи розмову керівники облуправління юстиції висловили впевненість в непоганому майбутньому державної виконавчої служби, чиї працівники намагаються в міру своїх сил і можливостей виконувати судові рішення. А їх на одного державного виконавці припадає на місяць до 137. При тому, що приватні виконавці судових рішень мають навантаження – 1-2 виконавче провадження.

Олександр Брусенський

На фото: В.Коноз (ліворуч) та О.Тимченко.

Фото автора.