На Полтавщині проходить Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Poltava»

Якщо міська влада Полтави цими днями переймалася проведенням Міжнародного фестивалю «Полтавська галушка», то обласне керівництво вирішило дати полтавцям духовну «їжу», організувавши Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Poltava».

За планом організаторів, Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Poltava» триватиме три дні: з 8 по 10 червня. Перші віршовані рядки в рамках фестивалю пролунали 8 червня на Решетилівщині, куди запросили письменників, поетів з Німеччини, Швеції та України, представників іноземних посольств тощо. На шляху до Полтави учасники заходу зупинилися в історичному музеї-заповіднику «Поле Полтавської битви», де віддали шану загиблим під час відомої баталії. Під час творчої зустрічі на одому з редутів заповідника промовці наголосили на тому, що Полтавська битва – спільна трагедія українського та шведського народу.

Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Poltava»: організація бездоганна

Наступного дня, 9 червня, в обласному центрі на майдані біля театру ім. М.Гоголя відбулося офіційне відкриття заходу. Участь у ньому взяли керівники Полтавщини Валерій Головко та Олександр Біленький. Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Poltava» був бездоганно організований. Схоже, організатори продумали все до найменших дрібниць. Принаймні, всі глядачі та учасники фестивалю мали можливість сидячи спостерігати за церемонією відкриття.

«Основна ідея – показати, наскільки ми єдині в своєму баченні державності, суверенітету, любові один до одного. Важливо почути думку літераторів щодо Полтавської битви, – зазначив у своєму виступі В. Головко. – На жаль, за всі часи боротьби за незалежність ми втратили багато патріотичних людей. Тому вдячний організаторам, що один із кластерів фестивалю відбуватиметься саме на полі Полтавської битви. Сьогодні ми об’єднуємося, щоб разом по-іншому подивитися на події, які відбувалися раніше».

А голова Полтавської облради О. Біленький свою вітальну промову закінчив несподіваним критичним пасажем у бік керівництва Полтави, висловивши побажання, щоб Полтава стала «містом поезії, а не МАФів».

Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Poltava» зібрав багато знаменитостей

Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Poltava» зібрав чимало відомих поетів і письменників: Юрія Андруховича, Оксану Забужко, Оксану Стефанівну, Сергія Жадана, Ігоря Померанцева та багатьої інших.

Олександр Брусенський
Фото автора