На Полтавщині створено штаб пенсіонерів-силовиків, які відстоюватимуть своє право на гідну пенсію

штаб пенсіонерів-силовиків

Сьогодні у Полтаві відбулися загальні збори активістів Координаційної ради громадських ветеранських організацій Полтавщини та комісії з питань ветеранів Збройних сил та учасників бойових дій при Громадській раді Полтавської ОДА. На зборах було вирішено створити штаб пенсіонерів-силовиків.

Учасники зібрання вкотре обговорювали тактику своїх дій, аби, долучившись до загальноукраїнського руху ветеранів-силовиків, таки змусити уряд виконувати вітчизняне законодавство і перерахувати пенсії колишнім військовим і міліціонерам.

Ситуація змушує колишніх військових до більш активних дій, адже уряд фактично відмовився виконувати існуюче законодавство щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців та осіб, прирівняних до них, та зволікає з розробкою проекту нового закону щодо пенсійного забезпечення силовиків, наголосив голова Координаційної ради громадських ветеранських організацій Полтавщини Олександр Марущенко. Це призвело до масових акцій протестів колишніх військовослужбовців по всій Україні, в тому числі і на Полтавщині.

штаб пенсіонерів-силовиків

За інформацією О. Марущенка, остання така акція відбулася в Києві і майже у всіх обласних центрах 17 січня 2018 року. Тоді протестанти не лише збиралися на мітинги, але й вдалися до перекриття вулиць і навіть доріг міжнародного значення, щоб привернути увагу керівництва держави до проблем у пенсійному забезпеченні ветеранів-силовиків.

 

Про те, що уряд справді не збирається перераховувати пенсії колишнім військовослужбовцям за чинним законодавством, на зборах підтвердив і народний депутат України Сергій Каплін. Він розповів, що глава уряду В. Гройсман і міністр соціальної політики А. Рева дійсно не збираються цього робити. І не лише тому, що перерахунок пенсій ветеранам-силовикам потребує додаткового навантаження на бюджет в сумі 10 млрд. грн. Є ще і певний політичний аспект, наголосив нардеп.

штаб пенсіонерів-силовиків

Справа із затягуванням перерахунку пенсій військовослужбовцям вже дійшла до того, що навіть віце-прємєр-міністру України Павлу Розенку не показують проект закону щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців, який розробляють в умовах закритості, заявив С. Каплін. За його словами, в уряді і адміністрації президента вже не «реагують» на нечисленні мітинги протестів біля Кабміну або Верховної Ради України. Там бояться лише масових Майданів, посвятив учасників зборів у таємниці політичної «кухні» полтавський нардеп. І не хочуть нести тягар утримання українців пенсійного віку. Як було, приміром, з чорнобильцями, яким «враз обрізали всі пільги і надбавки до пенсій», нагадав С. Каплін…

штаб пенсіонерів-силовиків

Збори завершилися ухваленням рішення створити на Полтавщині штаб ветеранів-силовиків для боротьби за свої конституційні права. Його мета – координуватиме зусилля громадських організацій у досягненні спільної мети – домогтися від Уряду перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Олександр Брусенський
Фото автора.