На Полтавщині створюють загони фермерської самооборони

Про позачергове засідання Ради Асоціації фермерів Полтавської області “Відродження Полтавщини”, яке відбулося 10 жовтня в Полтавській державній аграрній академії, й де було ухвалене рішення про заснування в області фермерської самооборони, на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив Іван Слободяник – член Ради в Асоціація фермерів та приватних землевласників України.

За його словами, «Фермерську самооборону Полтавщини» було створено у відповідь на бездіяльність Обласної антирейдерської комісії. Раніше активіст уже зазначав, що ініціатива Міністерства юстиції України щодо створення антирейдерських штабів у регіонах – це запізніла реакція уряду та, фактично, підміна понять. У Полтавській області, зокрема, вважає І. Слободяник, такий штаб, який очолює заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий, не виконує своїх функцій і не здатний захистити від рейдерів фермерів (див. https://panoram.com.ua/2017/09/29/news-421/). Іван Слободяник та інші виступаючі навіть пропонували звільнити голову штабу.

Учасник позачергового засідання Ради Асоціації фермерів Полтавської області Василь Бурлака розповів кореспонденту «ПП», що на засіданні був присутній заступник прокурора області. А от представники міліції та голова Полтавської ОДА, яких також запросили, на зібрання не прийшли. Створення фермерської самооборони, уточнив В. Бурлака, стало головним питанням, яке обговорювали на засіданні Ради Асоціації фермерів Полтавської області. Спонукали до такого кроку фермерів Полтавщини останні події, які свідчать, що фермери сьогодні в регіоні беззахисні перед рейдерами, котрі безперешкодно захоплюють землю, яку вони обробляють. А з тими, хто намагається пручатися чинять, як бандити. Приклад фермера з Глобинського району, на якого у травні 2017 року напали рейдери і поранили з вогнепальної зброї, тому підтвердження, каже В. Бурлака.

Створюючи фермерську самооборону на Полтавщині, її організатори вивчили досвід фермерів Дніпропетровської області, де такі загони вже існують. На засіданні Ради ухвалили статут, який визначає порядок діяльності загонів самооборони. Але, каже співрозмовник журналіста, ініціаторам створення фермерської самооборони ще необхідно вирішити у правовому полі чимало питань. У тому числі – отримання дозволів на носіння членами загонів зброї.

«Ми будемо захищатися самі, бо вже не віримо ані прокуратурі, ані поліції, – зазначив В. Бурлака. – Влада на місцях буквально «підставляє» президента України та голову уряду своєю бездіяльність, компрометує всі зусилля держави, які б дозволили спинитися на ноги фермерському руху…».
Правда, відзначив В. Бурлака, одразу після проведення позачергового засідання Ради Асоціації фермерів Полтавської області правоохоронці заворушилися і таки почали розслідувати справу нападу на фермера з Глобинського району, яка до того припадала пилом у шухлядах слідчих…

Олександр Брусенський
Фото зі сторінки у Фейсбуці Івана Слободяника