На Полтавщині відзначили ювілей Олеся Гончара

Певно, важко знайти навчальний заклад, бібліотеку чи інший осередок культури, де б цими днями не вшанували Олеся Гончара. 3 квітня виповнилося 100 років від дня народження письменника, патріота, Героя України.

Особливо масштабні врочистості відбулися на Кобеляччині, де минули дитячі та юнацькі роки Олеся Терентійовича. 2 квітня у Кобеляцькому районному музеї літератури та мистецтва імені Олексія Кулика зібралися поціновувачі творчості письменника-земляка. Завітали і представники влади, а також родичі О. Гончара: двоюрідна сестра письменника Ніна Яківна Гордя, онука й правнука тітки Вусті (сестри матері), яку часто згадував письменник – Марія Кириченко і Оксана Ярмоленко.

Літературно-краєзнавчий мистецький захід “Олесь Гончар і Кобеляччина” спільно підготували та провели працівники районного музею літератури та мистецтва й Літературно-меморіального музею-садиби О. Гончара у с. Суха, а вели директорки обох закладів: Тетяна Чешко та Тетяна Бондаревська (до речі, теж родичка Олеся Терентійовича). А сам музей літератури й мистецтва, де проходили врочистості, зобов’язаний письменнику своїм другим народженням: на початку 90-х років музей закрили, й він відновив роботу лише у 1998 році, напередодні 80-річчя з дня народження О. Гончара.

До 100-річного ювілею художниця музею Юлія Руденко намалювала хату, де минуло дитинство Гончара, його портрет та інші акварелі. А учні шкіл району малювали ілюстрації до творів письменника. Виставка дитячих робіт стала справжньою окрасою заходу.

У залі музею звучали уривки зі Щоденника Олеся Гончара, його вірші (бо шлях у літературу він починав як поет, а загалом за життя написав близько 80 поезій), спогади людей, які знали Олеся Терентійовича, улюблені пісні його та бабусі. Свої вірші читали й члени ГО “Літератор” Михайло Задорожній, Любов Варич, Валентина Наріжна. Викладач Кобеляцької музичної школи Олександр Вертелецький поклав на музику вірш О. Гончара “Україні”, який і виконав разом зі своїми колегами.

На фото:Тетяна Чешко демонструє документи про життя і творчість О. Гончара; заступник директора Кобеляцького НВК №1 Оксана Ярмоленко (правнучка тітки Вусті) дарує музею вишитий портрет свого родича.