На Полтавщині виявили перший в 2018 році випадок захворювання на африканську чуму свиней

Чума

Про виявлення туші мертвого дикого кабана на території Чутівського району сьогодні представникам ЗМІ розповів начальник ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль. За його словами, на території приватного підприємства мисливсько-рибальського господарства «Вільхуватське» 17 січня 2018 року поблизу с. Вільхуватка Вільхуватської сільської ради виявлено труп дикого кабана. В результаті експертизи було виявлено ДНК вірус захворювання африканської чуми свиней (АЧС).

Рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чутівській районній державній адміністрації з 19 січня 2018 року встановлено карантин. Зокрема, територію мисливсько-рибальського господарства «Вільхуватське» оголошено неблагополучним пунктом та затверджено план заходів щодо локалізації і ліквідації там АЧС та недопущення поширення захворювання на території Полтавської області.

Комісією прийнято рішення про відстріл диких кабанів на всій території мисливських угідь Чутівського району незалежно від форми власності.

Олександр Брусенський

Відео автора