На Полтавщині встигли до гнівного спічу В. Гройсмана розподілити гроші на урядову програму «Доступні ліки»

«ПП» вже писала про те, що наприкінці 2017 року на Полтавщині було припинено відпуск в аптеках так званих доступних ліків, які відпускалися полтавцям безплатно або з невеликою доплатою за урядовою програмою.

Пов’язане це було з тим, що найбільший гравець на ринку фармацевтичних товарів на Полтавщині обласне КП «Полтавафарм» розірвав угоду з лікарнями. А трапилося це через те, що підприємству перестали компенсувати відпуск ліків за цією програмою, бо в бюджеті області скінчилися на це гроші. Але тепер, як повідомили в Полтавській ОДА, до регіону надійшла субвенція на виконання урядової програми «Доступні ліки» і гроші вже розподілено між районами.

«Державна казначейська служба України перерахувала в кожну область заплановану на січень суму на реалізацію урядової програми «Доступні ліки». В регіони надійшло 83,3 млн. грн із передбаченого на цей рік 1 млрд. грн (кошти на перший місяць року). Проте наразі лише дві області – Полтавська та Чернігівська – попіклувалися про своїх пацієнтів та направили кошти до кінцевих розпорядників, якими зазвичай є заклади охорони здоров’я. Відтепер полтавські пацієнти мають змогу піти до свого сімейного лікаря за рецептом на необхідні лікарські препарати, які можна отримати в аптеках, що діють за Урядовою програмою «Доступні ліки», – повідомили в облдержадміністрації.

Посадоці розпоілили кошти дуже вчасно, адже через затримку з розподілом цих грошей у інших областях глава уряду Володимир Гройсман доволі різко висловився з цього приводу, вимагаючи ретельно розслідувати кожен випадок неналежного виконання урядової програми «Доступні ліки» і закликав керівництво Міністерства охорони здоров’я та Державної казначейської служби долучитися до цієї роботи.

«У нас сталася дивна ситуація. Ми розробили програму, виділили 1 млрд. грн коштів, передбачили механізми, а люди не мають доступу до ліків», – сказав В. Гройсман. При цьому він підкреслив, що кошти на реалізацію програми надійшли в регіони ще 4 січня. Але, за інформацією Держказначейства, розподілені вони лише в 14 областях, а в 9 регіонах є проблеми…

Олександр Брусенський