На Полтавщині затримали групу розкрадачів газоконденсату

Працівники поліції разом із працівниками управління внутрішньої безпеки, прокуратури, УСБУ Полтавщини, а також працівниками охоронної структури «Альфа-щит» затримали групу із сімох чоловіків, яких підозрюють у крадіжках газоконденсату та пошкодженні об’єктів магістральних та промислових конденсатопроводів.

За повідомленням відділу комунікацій ГУ Нацполіції Полтавщини, до складу групи розкрадачів входили чоловіки 23-52-х років. Під час затримання у них вилучено транспортні засоби для перевезення газоконденсату та майже шість тисяч гривень готівки.

«Встановлено, що до складу групи входили мешканці Полтавщини, Сумської області та міста Київ. Фігурантам від 23-ох до 52-ох років. У рамках досудового розслідування перевіряється причетність вказаних осіб до вчинення інших аналогічних злочинів на території області. Наразі слідчими поліції Полтавщини здійснюється досудове розслідування за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 292 Кримінального кодексу України (Пошкодження об’єктів магістральних або промислових нафто-, газо-, конденсатопроводів та нафтопродуктопроводів) та статтею 15, частиною 2 статті 185 Кримінального кодексу України (Крадіжка), – прокоментував пригоду начальник поліції Полтавщини полковник Андрій Замахін.

У свою чергу в УСБУ Полтавської області повідомили, що правоохоронці встановили, що «газолінщики» незаконно врізалися до магістрального продуктопроводу ДП «Полтавагазвидобування», намагаючись викрасти вуглеводневу сировину-газоконденсату. Між представниками угруповання був чіткий розподіл «обов`язків» ‒ спостереження, перекачування сировини та транспортування. Оперативники спецслужби затримали зловмисників безпосередньо під час спроби відбору нафтопродукту до автоцистерни.

Санкції статей передбачають покарання у виді позбавлення волі на строк від 3-х до 8-ми років.

Олександр Брусенський
Фото поліції та УСБУ Полтавщини