На території двох районів Полтавщини триває карантин через африканську чуму свиней

Чума

У Полтавській області триває боротьба влади з навалою АЧС, яка буквально косить свиней. Як у приватних домогосподарства, так і у природних умовах (https://panoram.com.ua/2017/11/01/news-542/).

Через АЧС на Полтавщині вже знищено тисячі тварин, чиї власники зазнають величезних збитків. Проте, ефективно протистояти АЧС не вдається, бо час від часу осередки вірусу спалахують в нових місцях. На сьогодні в області карантинні заходи щодо недопущення розповсюдження АЧС тривають у двох районах Карлівському і Оржицькому. У першому випадку вірус АЧС виявили ще 10 листопада 2017 року поблизу села Варварівка на території мисливського господарства «Докучаєвський мисливець». Там знайшли труп дикого кабана, який, як показали лабораторні дослідження, загинув від вірусу АЧС. Карантин у Карлівському районі триватиме до 20 листопада.

У Оржицькому районі так само тривають протиепізоотичні заходи, пов’язані з тим, що 25 жовтня поблизу села Онишки, на території національного природного парку «Нижньосульский» теж виявили мертвих кабанів. Там карантин триватиме до 5 грудня.

У зв’язку з поширенням вірусу АЧС в дикій фауні Полтавщини, прийнято рішення заборонити полювання на диких кабанів, припинити видачу ліцензій мисливцям, а у тих, хто вже їх отримав, ліцензії відкликати. Заборонено і полювання в лісах з мисливськими собаками.

Олександр Брусенський