На вакцинацію медпрацівників потрібно 15-20 мільйонів

грип

Лікарі знову лякають полтавців епідемією грипу, який став звичним сезонним захворюванням для жителів області. І радять якомога швидше бігти до аптек і купувати вакцину, щоб вилікувати грип і зробити щеплення. У той же час 33 тисячі самих медичних працівників на Полтавщині ще нещеплені від грипу…

19 листопада на апаратній нараді в Полтавській ОДА обговорювали ситуацію з поширенням грипу на території регіону. Підступне захворювання вже почало вкладати в ліжка полтавців. За словами доповідача – директора обласного департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака, за дев’ять місяців цього року на грип уже перехворіло майже 148 тисяч наших земляків. Для порівняння: 2017 року на грип перехворіли 232 тисячі жителів області. Правда, заспокоїв головний медик, цьогорічний показник порівняно з таким же періодом минулого року нижчий на 5%.

На Полтавщині шукають гроші для вакцинації лікарів проти грипу

Полтавщина, підрахували медики, ще не увійшла в список регіонів, які можуть найближчим часом перетнути межу, за якою починається справжня епідемія грипу. На сьогодні цей показник нижчий від того, за яким починається епідемія, на 34%.

грип

Але грип уже почав роботи свою підступну справу. Лише протягом останнього тижня в регіоні на ГРВІ і грип захворіли 5136 полтавців. Понад половина з них – діти. Найвищі показники захворюваності – в Горішніх Плавнях, Полтавському й Хорольському районах, поінформував В. Лисак. Рівень госпіталізації не відрізняється від минулорічних показників: 3-4%. Летальних випадків поки не зареєстровано…

грип

Як борються на Полтавщині з грипом

Звісно, влада не сидить склавши руки, а намагається запобігти поширенню підступної хвороби. Методи боротьби з грипом традиційні для чиновників: створено обласний оперативний штаб.

грип
В. Лисак

“Виїжджаємо на місця й перевіряємо готовність медичної мережі, – відзвітував В. Лисак. – Дивимося, що необхідно зробити. Переглянули маршрути, логістику доставки пацієнтів, обговорили залучення додаткового транспорту й персоналу. В жовтні провели моніторинг готовності мережі. Звертаюся до керівників райдержадміністрацій, міських голів, очільників ОТГ, керівників закладів охорони здоров’я: нам потрібно ще раз переглянути рівень підготовки й забезпечити готовність надання кваліфікованої допомоги при невідкладних станах, а також поповнити запас відповідних противірусних препаратів. Останні є в аптечній мережі”.

Найдієвішим засобом захисту від грипу залишається щеплення, зазначив директор департаменту. За словами В. Лисака, на сьогодні в усіх аптеках є достатньо вакцини. Тож її може придбати кожен, хто дбає про своє здоров’я. На переконання головного медика області, вакцина доступна населенню: вона коштує 312-318 грн.

До речі, зазначив В. Лисак, поки що важко напевне говорити , якого типу грип чатує на полтавців. Захворювання постійно змінюється: знову говорять про те, що на Полтавщину насунуться кілька вірусів. Зокрема, подібні так званим «мічиганському», «сінгапурському» та «колорадо» різновидам грипу.

Де зайти гроші на щеплення лікарів?

На нараді порушили й питання щеплень самих медичних працівників, які стоять на передових рубежах боротьби з сезонною напастю. Як оінформував В. Лисак, на сьогодні в області 33 тисячі медпрацівників. На їхню вакцинацію проти грипу потрібно знайти 15020 мільйонів гривень. Але з бюджету на ці цілі гроші виділити не можна. Тож, зазначив В. Лисак, «гроші шукаємо», але… Підставити плече тут має влада на місцях – в районах, ОТГ, містах тощо.

грип

Головуючий на нараді перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький запитав секретаря Полтавської міськради Олександра Шамоту про готовність вакцинувати полтавських лікарів. Той відповів, що на це вже є гроші, на які готові закупити вакцину для 400 медпрацівників Полтави. І поінформував, що щеплення вже зроблене всім працівникам виконкому Полтавської міськради.

– Щеплення є необов’язковим, але для підвищених груп ризику воно необхідне. На Полтавщині щеплено 3362 людини. Це переважно працівники освітніх і медичних установ, – поінформував В. Лисак. – Роботодавці мають убезпечити своїх працівників від захворювання й створити умови, які попередять ризики розповсюдження інфекції. На низькому рівні імунізація населення в м. Миргороді, Миргородському, Великобагачанському, Зіньківському, Козельщинському, Лохвицькому, Новосанжарському, Решетилівському, Чорнухинському, Шишацькому районах. Там щеплено від 10 до 50 осіб…

Чому так? А. Пісоцький запитав про готовність закупити вакцину проти грипу для медпрацівників деяких голів ОТГ, які брали участь у нараді в режимі відеоконференції. Голова Глобинської ОТГ заявив, що гроші знайдуть, але ніхто до них ще не звертався…

Забезпечити вакцинуванням працівників медичної сфери. Спільно з органами місцевого самоврядування вирішуємо це питання, зокрема щодо залучення коштів для закупівлі вакцини для медпрацівників, – підсумував перший заступник голови облдержадміністрації А. Пісоцький.

Від «ПП»: Дізнатися про те, у скільки обійдеться полтавцям лікування грипу, можна у відео  за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=8lqW_bbL2_U

Олександр Брусенський

Фото автора.