Наметове містечко в Києві штурмували й потім розібрали

наметове містечко

3 березня о 7.00 ранку правоохоронці розпочали штурмувати наметове містечко в Києві, яке ще 17 жовтня розбили біля Верховної Ради прихильники М. Саакашвілі. Відтоді вони вимагали зняти депутатську недоторканість, прийняти закон про Антикорупційний суд та оголосити імпічмент президенту. На момент штурму в таборі було близько 70 осіб. Як повідомляє рух “Визволення”, їх атакували близько тисячі спецпризначенців та бійців Нацгвардії. Відбулися сутички, в ході яких, за даними поліції, постраждали 9 протестувальників та 4 правоохоронців.

Як видно на фото та відео, поширених у соцмережах, правоохоронці поводилися грубо й брутально, били мітингарів, зокрема жінок, тримали на колінах у снігу, непритомних тягли до автозаків.

На відео: так штурмували наметове містечко в Києві 3 березня 2018р

За офіційною версією, правоохоронці приїхали проводити слідчі дії за рішенням суду. Вони заявили, що виявили 9 гранат РГД–5, запали, “коктейлі Молотова”, 5 димових мін. Затримано 111 осіб, яких доправили до Печерського райвідділку.

наметове містечко

Правоохоронців підтримав генеральний прокурор України Юрій Луценко, заявивши, що наметове містечко в Києві – це “проплачений з-за кордону екстремізм, де за гроші Курченка розробляються плани захоплення Парламенту, звідки регулярно починаються атаки, в тому числі із застосуванням зброї, на працівників МВС”.

А от Уповноважена Верховної Ради з прав людини В. Лутковська та низка правозахисних організацій у понеділок поширили відкрите звернення, в якому засудили дії силовиків. Особливу увагу вони звертають на те, що відбулося грубе порушення закону “Про Національну поліцію”, яким поліцейському заборонено наносити удари по голові, шиї, ключичній ділянці, статевих органах, попереку (куприку) і в живіт.

наметове містечко

“Окремо звертаємо увагу на неприпустимість цинічних висловлювань окремих посадових осіб, які публічно висміюють порушення прав людини. Враховуючи це, є підстави сумніватись у проведенні об’єктивного розслідування вказаних подій”, – сказано у зверненні.

наметове містечко

Правозахисники закликали генпрокурора забезпечити проведення швидкого та ефективного розслідування подій, а Верховну Раду – якнайшвидше розглянути законопроекти, які стосуються вдосконалення законодавства щодо ідентифікації поліцейських та військовослужбовців Національної гвардії.

Чи буде наметове містечно в Полтаві?

У Полтаві засудили дії поліцейських. Серед затриманих біля Верховної Ради був і відомий полтавський медик-доброволець та автор книжки Микита Кашницький. Увечері 3 березня полтавські активісти зібралися біля Полтавської облдержадміністрації на мітинг, на якому засудили дії правоохоронців та висловили підтримку затриманим учасникам наметового містечка.

наметове містечко
Микита Кашницький
Мітинг полтавських активістів 3 березня.

Зінаїда МАТЯШОВА
Фото та відео з інтернету