Нарешті приємна новина: зменшення скоєння квартирних крадіжок

квартирних крадіжок

Про зменшення кількості скоєння квартирних крадіжок на Полтавщині запевняють в ГУ Нацполіції в Полтавській області.

Про зменшення квартирних крадіжок сьогодні заявив під час брифінгу начальник відділу розкриття злочинів проти власності управління карного розшуку поліції Полтавщини Олександр Лиманець. За його словами, квартирні крадіжки є найпоширенішим видом злочинів. Лише за два перші місяці 2018 року на території Полтавської області зареєстровано 79 квартирних крадіжок. Проте, це на 56 менше, ніж за такий саме період 2017 року, наголосив О. Лиманець.

На брифінгу говорили і про особливості скоєння квартирних крадіжок. За спостереженнями правоохоронців, найчастіше до квартир зловмисники потрапляли через двері. Зокрема, за допомогою злому серцевини замків (24 випадки) або підбором ключів (25 випадків). Також майор поліції розповів, що проведеною роботою вдалося затримати чотири групи так званих «квартирників». Дві справи вже скеровані з обвинувальними актами до суду щодо груп з чотирьох та двох полтавців, які обкрадали помешкання полтавців. Триває досудове розслідування ще по двох інших групах: п’ятеро чоловіків обкрадали житло мешканців Кременчуцького району, а троє інших – Полтавського району.

квартирних крадіжок

Полісмени порадили полтавцям надійніше пильнувати своє майно, дотримуватися правил безпеки, аби зберегти своє майно та заощадження від квартирних крадіжок. Найефективнішими засобами на заваді «домушникам» за спостереженнями правоохоронців, стають міцні двері та замки різних типів, грати на вікнах тощо. І, звісно, власна пильність та обережність. За можливості полісмени радять підключати квартири до централізованої системи охорони. Так, начальник управління поліції охорони Полтавщини Сергій Запорожець розповів, що упродовж 2017 – 2018 років, жодної крадіжки не скоєно з об’єктів, які підключені до системи охорони. Гарантією цього є те, що після надходження сигналу про проникнення до квартири, наряд поліції охорони прибуває на місце за 3 – 8 хвилин. Сьогодні під вартою підрозділів поліції охорони перебуває близько 3800 квартир.

Олександр Брусенський
Фото прес-служби поліції Полтавщини.