На варті земельних ресурсів

За плечами в Івана Степановича Ярещенка – 27 років роботи районним землевпорядником. Хоча в Кобеляцькому районі його добре знають і як поета, краєзнавця. Він підготував до видання поетичну збірку «З любов’ю  до землі»  (в ній близько сотні віршів на різноманітні теми) та велику краєзнавчу роботу  «Біографічні спогади, пов’язані з життям та занепадом хутора Руда» ( це хутір у Глобинському районі, в якому  Іван Степанович  народився і виріс). А нещодавно І. С. Ярещенко написав документальну повість «На варті земельних ресурсів».

Це спогади про багаторічну роботу в сільськогосподарській галузі та про людей, з якими зводила доля. З багатьма з них я теж був знайомим. Це Гайдуцький П. І., М’якота О. С., Шапран В. М., Марченко Г. М., Нечитайло О. І, Андрієнко М .І., Михайличенко С. І., Рибалко В. П., Андрієнко В. В., Шарий Г. І., Чернявський В. С., Курочка О. А., Калюжний Ю. В. та інші.

Тема повісті «На варті земельних ресурсів» є надзвичайно актуальною. Адже земля – найцінніше багатство, яке створила природа.

Іван Ярещенко наголошує на необхідності змін, разом з тим він сміливо критикує недолугу політику, яку проводили керівники, розпочавши земельну реформу. Коли читаєш рукопис, переконуєшся: автор – фахівець із величезним досвідом роботи, який уболіває за збереження природних ресурсів, не боїться називати речі своїми іменами. Прочитавши спогади районного землевпорядника Івана Степановича Ярещенка, хочу висловити йому вдячність за правдивість, сміливість, фаховість при написанні книги.

«На варті земельних ресурсів» – це вагома творча робіта з питань земельних ресурсів та земельної реформи. Вона може слугувати науковим посібником для землевпорядників, працівників сільського господарства, державних службовців. Водночас це й цінний краєзнавчий матеріал. Справа за «малим» – знайти кошти та надрукувати книгу…

Леонід МИТЬКО.