Чому раптом Анатолій Храпаль та Оксана Литвиненко відмовилися від премій

Після розголосу сум зарплат за листопад цього року голови Лохвицької районної ради та керуючої справами райради посадовці – Анатолій Храпаль та Оксана Литвиненко – відмовилися від премій «із метою зняття соціальної напруги».

13 грудня на сайті «Коло» з’явилася замовна стаття «У Лохвиці відзначили найкращих депутатів до Дня місцевого самоврядування» за підписом Кирила Лохвицького. У ній ідеться про святкування Дня місцевого самоврядування, поздоровлення депутатів листівками замість традиційного зібрання із врученням грамот. І повідомляється, що заробітна плата голови Лохвицької райради Храпаля А. О. за листопад становить 91257 грн, а керівника апарату Литвиненко О. А. 69837 грн, тоді як за жовтень ці цифри були 50472 у голови та 45637 у керівника апарату.

Цю інформацію автор надіслав і місцевим громадським активістам. Тож на засіданні бюджетної комісії Анатолій Храпаль повідомив депутатам, що за збігом обставин у листопаді йому були нараховані одночасно із заробітною платою кошти за відпустку та преміальні. Анатолій Храпаль і Оксана Литвиненко прийняли одностайне рішення відмовитися від пермій та перерахувати 53000 гривень для потреб Лохвицької районної лікарні.

А там фінансова ситуація сутужна, заклад треба зберегти й не допустити подальшого скорочення.

Нагадаємо: 2018 року Храпаль заробив 539725 гривень, у середньому за місяць 44977. Але його «переплюнув» голова ніяк не найбагатшого й не найпередовішого села Гирявих Ісківців Микола Безпалько: 628754 грн за 2018 рік. Це в середньому приблизно 52381 грн за місяць, 2381 грн за день і майже 300 грн за годину. Оксана Литвиненко за 2018-й отримала 492854 грн, по 41071 грн на місяць.

Можливо, й іншим керівникам варто наслідувати приклад Анатолія Олександровича, не чекаючи оприлюднень і обговорень?

Олег ДОЛЕНКО.

На фото:Голова РДА В. Рязанов під час сесії райради вручає грамоту А. Храпалю, а О. Литвиненко готується вручити квіти.Фото із сайту Лохвицької райради.