Нова книга поета-пісняра Петра Скубія

Нещодавно у полтавському видавництві «Дивосвіт» вийшла друком нова книга поета-пісняра Петра Скубія «Україно, любове моя». Над цим виданням автор працював понад п’ять років. Та це й не дивно, адже значну частину поміщених у ній творів становлять пісні, які автор уперше виносить на суд шанувальників пісенної творчості. У передмові до цієї книги «Талант від бога» композитор заслужений працівник культури України, керівник Великобагачанського народного хору Григорій Серьожкін стверджує: «Уся музика композитора просякнута любов’ю до України, до його рідного краю, до людей, які тут живуть». Тож цілком закономірно, що перший розділ своєї книги автор назвав «Новосанжарщино, тобі – моя любов, мої пісні». Він об’єднує пісенні твори, написані на вірші місцевих поетів Галини Демиденко, Богдани Ватутіної, Лідії Яценко, Катерини Коровайної, Любові Мошури, Анатолія Пустового, Людмили Ющенко, Василя Казмірука та свої поезії. Особливим щемом пронизують душу поетичні рядки і мелодія пісні «Монолог старої хати» ( автор – Зінаїда Дігтяр-Крига):

Невже це правда, діти мої милі,

що віддасте мене, стару, на злом,

й не позове поріг осиротілий

тих, кого гріла я своїм теплом?

Невже ж нікого з вас не мучитеме совість?

Бо я ще дихаю, живу людським теплом…

Я чую, як у сина скрипка плаче – просить…

«Не віддавайте ще живу мене на злом!»

У цьому розділі є і твори, присв’ячені людям рідного краю, яких автор добре знає і завжди шанобливо ставиться до них, рідним автора. Це пісні «Решетили – козацький рід», «Село мого дитинства», «Санжари, мої ви Санжари», «Славний рід», «Наталочка-Полтавочка» та інші.

Другий розділ книги автор назвав «Молюся за тебе, Україно», де звучать молитовно-пісенні звертання до Бога з проханням уберегти Україну, її людей від усі хнещасть, напасті війни, іони вселяють віру і надію на кращу долю:

Молюся за тебе, моя Батьківщино,

за те, щоб діждалась з війни мати сина,

щоб поле родюче від мін не стогнало,

щоб наша малеча сирітства не знала.

У третьому розділі «Герої не вмирають» зібрані пісні, у яких йдеться про події, щовідбувалися на Майдані, про героїчні будні наших воїнів, які боронять Україну від нападів російської вояччини. Автор твердо вірить, що перемога буде за нами: «Бо з нами правда, віра, з нами Бог». І своїми віршами, піснями наближає той переможний час.

Днями у залі Новосанжарської дитячої музичної школи відбулася презентація нової книги автора, де зібралися шанувальники його творчості, усі,хто любить пісню.

Дружина поета-пісняра Ольга Скубій розповіла про творчий доробок Петра Івановича. А він досить вагомий. Це понад триста сімдесят пісень, що об’єднані у шести книгах: «Людям на добро», «Немає пісні без любові», «Пісенні думи та балади козацького народу», «Життя прожити – не поле перейти», «Факел пам’яті» та «Україно, любове моя».

Композитор тісно співпрацює з новосанжарським народним хором «Багряне листя», народним ансамблем «Лілея» центру культури та дозвілля, учнями Малокобелячківської школи. Під час презентації нової книги саме у виконанні останніх разом із автором звучали «Пісня про Україну», «Дзвенить земля», «Новосанжарський вальс», «Покохав хлопчина» та інші.

Творчість поета і композитора до вподоби молодим. Син композитора Микола робить фонограми до пісень батька, сам пише пісні, деякі з них увійшли до останньої збірки. У його виконанні прозвучала пісня«Батьківська хата». А ось учениця Малокобелячківської школи Тетяна Пререрва виконала пісні «Скажи, дідусь» та «Ми є народ».

Твори пісенної збірки, яку презентував автор, розраховані на широкий загал любителів пісні, а також можуть бути використані солістами,вокальними ансамблями, дуетами та хоровими колективами.

ГеннадійРоманець