Нова ветеранська організація створена на Полтавщині. До лав запрошують полтавців від 14 років…

ветеранська організація

У ГУ юстиції в Полтавській області зареєстрована нова ветеранська організація ГО «Ветерани Дальньої авіації Полтавської області».

Полтава обрана не випадково для місця реєстрації нової організації, адже в обласному центрі понад півстоліття дислокувалися штаб 13-ї гвардійської авіаційної дивізії Дальньої авіації, два важкі бомбардувальні авіаційні полки, частини їхнього забезпечення тощо. А у жовтні 2017 року в Полтаві відкрито Полтавську філію Національного історично-військового музею України, чиї експозиції розповідають про багаторічну історію полтавського військового летовища, головні віхи у діяльності полтавських військових авіаторів у різні часи дислокації в обласному центрі, минуле та сьогодення воїнів місцевого гарнізону тощо.

Нова ветеранська організація зі слів Віктора Дейнеги

Ініціатором створення нової організації обрано завідуючого Полтавською філією Національного історично-військового музею України полковника запасу Віктора Дейнегу. У своєму коментарі для «ПП» він розповів, що нова ветеранська організація має на меті підсилити ветеранських рух колишніх військових авіаторів та зберегти славні традиції Дальньої авіації, у лавах якої служили у різні роки тисячі полтавців. Наразі в Полтаві існують ветеранська організація двох авіаційних полків та ветеранська організація авіадивізії . Але з роками їх чисельність зменшується. Тому ініціативна група ветеранів вирішила створити ГО «Ветерани Дальньої авіації Полтавської області». Вона, уточнює В. Дейнега, не поглине вже існуючі ветеранські організації авіаторів, а підсилить їх та додасть нового подиху вгромадську роботу колишніх військових авіаторів.

ветеранська організація

«На жаль, жодна існуюча ветеранська організація з певних причин практично не поповнюються, – констатує В. Дейнега. – Час невблаганний, тож у Полтаві залишається все менше ветеранів-авіаторів… Але ми не можемо залишити напризволяще як самих ветеранів, так і традиції Дальньої авіації, які зароджувалися в Полтаві, коли тут базувалися військові авіаційні частини. Тому, створюючи нову ветеранську організацію, ми розраховуємо, що до її складу увійдуть як ветерани, котрі багато років прослужили у Дальній авіації, так і молодь, яка цікавиться історією військового полтавського аеродрому, бойової авіації ».

За статутом нова ветеранська організація приймає до своїх лав не лише ветеранів (у звичному розумінні цього слова), але й молодь від… 14 років. В. Дейнега говорить, що це не лише омолодить організацію та зміцнить її склад, але й сприятиме тому, що полтавські школярі та студенти, які захочуть поповнити лави організації, отримують унікальну нагоду долучитися до вивчення історії Дальньої авіації, у лавах якої служили їх діди та батьки, примножувати їхні традиції та готувати себе до захисту незалежної України.

Олександр Брусенський
На фото: 1. В. Дейнега.
На фото: 2. Ветеран Дальньої авіації.
Фото автора.