Новорічний ранок для дітей відкрився «губернаторським» спектаклем.

новорічний ранок

Сьогодні у Полтавському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. М.В. Гоголя провели обласний захід – новорічний ранок «Головна ялинка області».

До театру запросили переважно дітей пільгових категорій – із сімей учасників АТО, переселенців, малозабезпечених родин, інтернатних закладів тощо. У фойє театру дітлахів та дорослих зустрічали герої популярного мультфільму «Жив був пес». Декоратори театру дуже вдало відтворили інсталяцію із персонажів головних дійових осіб мультфільму – Собаки і Вовка тощо, чим дуже потішили маленьких відвідувачів театру. Діти і дорослі із захопленням роздивлялися улюблених казкових героїв, жваво обговорювали їхні відтворені вмілими руками декораторів образи і залюбки фотографувалися на тлі інсталяції.

новорічний ранок

Казкове дійство почалося у залі на другому поверсі театру, де запрошених радо вітали Дід Мороз, Снігуронька та Сніговик, ролі яких грали актори театру. Новорічні герої разом із маленькими відвідувачами розігравали казкові сценки, інтермедії та по-справжньому тішили гостей, створюючи святковий настрій.

А на сцені у глядацькій залі на гостей чекала вистава «Жив-був пес» за сценарієм казки, якій цього року виповнилося вже 35 років. У театрі вистава-мюзикл при повному аншлазі збирає глядачів вже з 17 грудня. Її показуватимуть до 10 січня 2018 року. І хоча вартість квитка становить 50 грн., 26-27 грудня виставу для запрошених дітей гратимуть безплатно. Витрати театру компенсують з обласного бюджету. Як ділилися між собою батьки запрошених, сьогодні в театрі був «губернаторський» спектакль.

новорічний ранок

По завершенні вистави у фойє на дітлахів чекали подарунки від діда Мороза. Їх «обмінювали» на запрошення або видавали за списками. На жаль, подарунків вистачило не всім дітям. Журналісти стали свідками, як батьку маленького хлопчика, який разом із сином підійшов із запрошенням за подарунком, організатори відповіли, що їм подарунок не дадуть, адже вони мають запрошення від обласного департаменту освіти і науки. Мовляв, з такими запрошеннями передбачено лише безплатний перегляд новорічного спектаклю…

Представниця департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Ухань пояснила кореспонденту «ПП», що справді за «їхньою квотою» не всім запрошеним дітям давали подарунки. Усе через те, що подарунки департамент закупив лише для дітей із інтернатних закладів, але з управління культури департаменту дали додаткові запрошення для дітей із шкіл. Для них департамент не мав права закупати новорічні подарунки. Про що організатори у школах були попереджені. Тобто, діти із шкіл могли безплатно відвідати театр і подивитися виставу, але без права на подарунок.

новорічний ранок

Чи зіпсувало це настрій маленьким гостям артистів, які «через одного» отримували подарунки, сказати важко. Принаймні, їхні батьки, почувши відповідь, що подарунок від діда Мороза їхній дитині не передбачений, намагалися якомога швидше відвести діток від столу з подарунками…

Олександр Брусенський
Фото автора