Новосанжарська ОТГ недофінансовує медицину

Новосанжарська ОТГ

Новосанжарська ОТГ в бюджеті на 2020 рік виділила на утримання КНП «Новосанжарська центральна районна лікарня» 1 млн грн, із яких 0,7 млн грн − це дотація з державного бюджету. Тобто власних коштів виділено лише 300 тисяч.

Згідно програми підтримки Новосанжарської ЦРЛ на 2020 рік селищна рада повинна виділити 1,88 млн грн. Тобто недофінансування за програмою становить 881,7 тис. грн.

Згідно фінансового плану на 2020 рік фонд заробітної плати КНП «Новосанжарська ЦРЛ» становить 19,8 млн. грн. Вісімнадцять відсотків від цієї суми – це податок на доходи фізичних осіб. Шістдесят відсотків цього податку зараховуються до місцевих бюджетів, на яких розташовані відповідні підприємства. В даному випадку це Новосанжарська ОТГ, яка згідно розрахунків отримає у 2020 від Новосанжарської ЦРЛ близько 2,14 млн грн податкових надходжень.

Куди йдуть кошти, які виділяє Новосанжарська ОТГ

Тобто на утримання ЦРЛ у 2020 році Новосанжарська ОТГ виділила зі свого бюджету 1,1 млн грн, а отримає від лікарні до свого бюджету близько 2,14 млн грн. Таким чином селищна рада «заробить» на лікарні понад 1 млн.

У 2019 році ЦРЛ нарахувала заробітної плати на суму 18,49 млн грн, тож бюджет Новосанжарської ОТГ отримав 2 млн грн. Селищна рада за рік виділила лише 1,2 млн грн, хоча програмою підтримки було передбачено 2,9 млн грн. Уже хоча б повернули те, що Новосанжарська ЦРЛ їм сплатила до бюджету у вигляді податків!

Новосанжарська ОТГ
Новосанжарська ЦРЛ.

У КНП «Новосанжарський центр ПМСД» ситуація така ж.

І як ви думаєте, куди йдуть кошти, отримані у вигляді податків із заробітних плат лікарів, медсестер, санітарок? Ці кошти селищна рада витрачає на себе, коханих. Тобто на зарплати працівників селищної ради. У 2019 році на заробітну плату працівникам апарату та виконавчого комітету селищної ради було витрачено 4, 762 млн грн, цього року закладено вже більшу суму: 4,934 млн грн. У перерахунку на 47,75 посад/ставок виходить, що в середньому працівники отримують 8610 грн у місяць.

Для порівняння: фонд оплати праці КНП «Новосанжарська ЦРЛ» 19,8 млн грн. для 284,5 посад/ставок. Виходить, що в середньому на одну ставку припадає 5800 грн.

Складається враження, що фінансування медицини не є пріоритетом для Новосанжарської ОТГ.

Володимир ВІСИЧ,

с. Лелюхівка Новосанжарського району.