О. Мамай отримує одну з найбільших зарплат в Україні

Мамай

Полтавський градоначальник О. Мамай обіцяв виборцям працювати за одну гривню в місяць. Проте зарплата Олександра Мамая в 2017 році становила понад 43 тисячі на місяць.

Зміст декларацій про доходи в 2017 році, які подали вітчизняні посадовці, чиновники та депутати різних рівнів тощо, знову шокували українців. Практично кожен «слуга народу», попри плачевний стан країни, яка живе в борг, війну на Донбасі, масову міграцію молоді, повальне безробіття тощо, що безперечно позначається на її економічному стані, примножив свої статки. Причому, не на десятки гривень, а на десятки мільйонів.

Феномен українських можновладців, які багатіють з року в рік, очевидно, ще будуть вивчати в майбутньому економісти, соціологи, історики і, можливо, правоохоронці. Але вже сьогодні зрозуміло, що українське суспільство остаточно поділилося на фантастично багатих і ділі нікуди бідних. Середини, схоже, тут вже немає.

О. Мамай випереджає майже всіх міських голів обласних центрів

Привернули до себе увагу і декларації керівників Полтавської міськради. Вони теж не пасуть задніх і примножують статки порівняно з 2016 роком. Але найбільший інтерес викликала декларація про доходи полтавського градоначальника О. Мамая. Аналітики Інтернет-видання «ЗМІСТ» (zmist.pl.ua), приміром, підрахували, що торік він заробляв 43 421 грн. на місяць, а у підсумку річна зарплата полтавського градоначальника вийшла «на круг» у розмірі 521 056 грн. Це більше навіть за зарплату П. Порошенка (336 000 грн за рік), та В. Гройсмана (435 647 грн).

Мамай

Також О. Мамай заробляє на посаді більше, ніж голова Полтавської ОДА Валерій Головко, місячна зарплата якого становить 18 082 грн., голови Полтавської облради Олександра Біленького – 32 113 грн, та свого кременчуцького колеги Віталія Малецького – 42 202 грн.

Із порівняльної таблиці, яку склали в «ЗМІСТі», можна дізнатися, що навіть міські голови Києва та Одеси Віталій Кличко та Геннадій Труханов жебраки порівняно з очільником Полтави. Місячна зарплата першого – 15 550 грн, другого – всього 8 865 грн. За розміром зарплати, яку йому платить громада, О. Мамай випереджає майже всіх міських голів обласних центрів. Попереду лише міські голови Харкова, Тернополя, Запоріжжя та Черкас (див. таблицю).

Мамай

На початку кар’єри Мамай запевняв виборців, що разом зі своїми заступниками працюватиме на благо Полтави за 1 гривню

Мамай
Олександр Мамай. Фото автора.

У Полтаві пригадують, як, починаючи свою кар’єру на посаді Полтавського міського голови О. Мамай під час своєї першої прес-конференції у листопаді 2010 року запевняв громадськість обласного центру, що він із своїми заступниками працюватиме на благо полтавців всього за… одну гривню на місяць. А решту грошей, які залишатимуться у фонді оплати праці, будуть пропорційно розподіляти між рядовими чиновниками міськради.

Тоді ж, О. Мамай заявив, що він – людина самодостатня. Лише благодійна організація «Наш дім -Полтава», яку пов’язують з його іменем, отримує прибуток щомісяця у 8-10 мільйонів гривень…

Правда, вже через пару місяців стало зрозуміло, що працювати за одну гривню в місяць у полтавського градоначальника не виходить: зарплату в повному обсязі він таки отримує. Сам О. Мамай це пояснив тим, що, як дізнався, працювати за символічну платню він не зможе, адже зарплату йому таки нараховують і він має її отримувати її, бо виникають проблеми з податковою інспекцією…

Олександр Брусенський

Таблиці із сайтів poltava.to та zmist.pl.ua

Добавить комментарий