Обери собі лікаря: в Решетилівському районі чиновники від медицини надурили понад 200 чоловік, які вже підписали декларації з лікарем

медична реформа

Медична реформа та аспекти розвитку медицини на селі стали сьогодні головними темами для обговорення в Полтавській облраді, де проводили «фахову майстерню» для представників обласної та районних рад.

Організували захід Українська асоціація районних та обласних рад та Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування (керівник Володимир Микійчук ). Модератором зустрічі і подальшої дискусії, яка виникла під час обговорення проблем медичної реформи на селі виступав Костянтин Надутий. Як з’ясувалося під час обговорення порядку денного, процес децентралізації і проведення медичної реформи в сільській місцевості, дуже болить керівникам органів місцевого самоврядування Полтавщини.

Медична реформа одна з найголовніших і найсуперечливіших тем, яку обговорюють на Полтавщині

медична реформа
Сергій Колотій

Про актуальність теми для полтавців, особливо питань обрання сімейного лікаря та підписання з ним декларації, розповів журналістам голова Решетилівської районної ради Сергій Колотій. На його думку медична реформа – ледь не найголовніша тема, яку обговорюють у районі. Людей непокоїть багато моментів, котрі далеко не всім зрозумілі. Особливо, щодо підписання декларації із «своїм» лікарем.

«Як будь-яке нововведення, медична реформа, теж не проходить безболісно. Є проблеми, завжди не вистачає коштів тощо. Стикаємося й з тим, що люди ще не готові до таких реформ. Тому необхідно роз’яснювати, нагадувати, що це потрібно, що реформу затіяли для них тощо. За цією реформою стоять великі кошти, тож проводити її необхідно дуже відповідально і населення має бути активним. І якщо людина не підпише угоду з лікарем, то вона створює для себе великі проблеми і ризики…, – зазначив С. Колотій. – У перший день для підписання декларацій прийшло стільки багато людей, що в лікарні створилася велика черга. У перший день декларацію підписали десь 220 чоловік. Але на другий день з’ясувалося, що декларацію… змінили. Це було дуже неприємно. Довелося сповіщати людей, телефонувати, знову їх запрошувати, щоб переоформили декларації…».

В Решетилівському районі, за словами С. Колотія, робиться дуже багато для того, щоб організувати належне інформування населення про медичну реформу. Надати людям вичерпну відповідь на всі запитання, які виникають. На сьогодні в районі декларації з лікарями підписали вже понад 2000 решетилівців.

Медична реформа в сільській місцевості проходить в складних умовах через брак медичних кадрів

На нараді голови, зокрема, районних рад обурювалися діями центральної влад и, яка не поліпшує, а ускладнює людям життя. Приміром, через нестачу медичних кадрів. Полтавців лякає те, що лікарів, з якими необхідно підписати декларацію, може на всіх не вистачити. Є амбулаторії сімейної медицини на селі, де взагалі немає лікаря. З ким там підписувати декларацію? Приміром, в Новосанжарському районі сьогодні в трьох амбулаторіях немає лікарів. Про що розповів голова Новосанжарської райради Геннадій Супрун.

медична реформа
Медична реформа – головна тема на сьогоднішньому засідання обласної ради

І ситуація надалі може погіршитися, адже, як відомо, в Україні скасовано обов’язкове відпрацювання лікарями трирічного терміну за направленням, котрі навчалися коштом держави. Отже, навчивши майбутніх медиків коштом платників податків, держава великодушно дозволила їм не відпрацьовувати ці гроші. Через це, говорили учасники наради, вже за кілька років слід чекати того, що медиків на селі взагалі не буде…

Олександр Брусенський

На фото 1: Володимир Микійчук (ліворуч) та Костянтин Надутий (праворуч)

Фото автора.