Обласна премія імені Панаса Мирного «поважчала» на 3000 гривень

премія імені Панаса Мирного

Обласна премія імені Панаса Мирного – щорічна літературно-мистецька премія за найкращі здобутки у національно-культурне відродження Полтавщини та Української держави в цілому. У Полтавській обласній раді визначилися з лауреатами премії імені Панаса Мирного за 2018 рік.

Спеціальне журі, який очолював в.о. голови Полтавської облради Анатолій Ханко, розглянуло творчі доробки, які претенденти на отримання премії імені Панаса Мирного подали на розгляд журі. Цьогоріч облрада внесла деякі зміни в положення про свої 11 премії. Зокрема, відтепер вони називаються не обласними преміями, а преміями Полтавської обласної ради.

«Також вирішено збільшити грошову винагороду для лауреатів премій, – розповів «ПП» А. Ханко. – Отже, відтепер вона становитиме не 2000 гривень, як раніше, а 5000 гривень. На думку депутатів це підніме престиж звання лауреатів премій Полтавської облради, мотивуватиме авторів творчих доробків до участі у конкурсі тощо. До речі, наші колеги із Львова збільшили розмір своїх премій до 20 000 гривень. Ми же, зробили лише перший крок на шляху до матеріальної зацікавленості всіх, хто братиме участь у конкурсах на здобуття премій облради…».

Обласна премія імені Панаса Мирного чекає своїх лауреатів

Журі після прискіпливого відбору поданих творчих доробок визначилося з переможцями. Отже, лауреатами Премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного у 2018 році стали:

премія імені Панаса Мирного
Так журі відбирало кращі творчі доробки претендентів на премію ім. Панаса Мирного.
  • Василь Деревінський, доктор історичних наук, професор кафедри політичних наук Київського національного університету будівництва і архітектури – за книгу «В’ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою» (номінація «Журналістика, публіцистика);
  • Віктор Сердюк, член Полтавської спілки літераторів, редакційної колегії журналу для дітей та юнацтва «Діє-Слово» – за книгу казок «Усі дива трапляються в дитинстві» (номінація «Література, літературознавство»);
  • Олександр Бабенко, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України, викладач кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – за творчий доробок (номінація «Мистецтво»);
  • Ніна Токова, майстер килимарства, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за творчий доробок (номінація «Народна творчість, народні ремесла»)

Щорічна обласна премія імені Панаса Мирного: Довідка «ПП»

премія імені Панаса Мирного
Полтавський літературно-меморіальний музеї Панаса Мирного.

Премія імені Панаса Мирного заснована 1999 року для відзначення громадян за визначні успіхи в галузі літератури, літературознавства, музики, живопису, архітектури, народної творчості, журналістики, публіцистики за кращі здобутки, які утверджують гуманістичні й національні ідеали, духовні цінності українського народу, є вагомим внеском у національно-культурне відродження Української держави. Премію присуджують щороку до дня народження письменника Панаса Мирного (Рудченка) 13 травня.

Премія імені Панаса Мирного присуджується щороку дня народження Панаса Мирного – 13 травня. Цього року церемонія вручення премії лауреатам пройде 11 травня в Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного.

Олександр Брусенський

Фото із Інтернету