Олег Синєгубов пообіцяв провести аудит рішень попередньої влади, відкрити два офіси та постійно спілкуватися із журналістами

12 листопада офіційно представили нового голову Полтавської ОДА. Як ми вже повідомляли раніше, ним став харків’янин, юрист і науковець Олег Синєгубов.

Представляти нового очільника Полтавської ОДА приїхав до Полтави перший заступник голови Офісу Президента України Сергій Трофімов. «Радий бути у серці України — на Полтавщині, − сказав він . − Але сьогодні хотів би сфокусуватися на головному. Президент у своїй інавгурацій промові підкреслив, що пріоритетним завданням влади є покращення життя людей, усіх українців».

Олега Синєгубова представник президента охарактеризував як «професійну людину, яка має дуже чітку мотивацію до роботи».

Він вручив О. Синєгубову Указ Президента України про призначення його на посаду голови Полтавської ОДА й відповідне посвідчення.

Новий очільник області Олег Синєгубов розповів присутнім (а в залі зібралися керівники установ, організацій, структурних підрозділів Полтавської ОДА, депутати облради, громадськість) про свої першочергові плани. «Своїм основним завданням вважаю наведення порядку та зміну місцевої влади для того, щоб люди відчули зміни на покращення», − сказав він. А далі озвучив таке:

«По-перше, аудит рішень, які приймалися, на предмет відповідності до закону та ефективності. По-друге, мною особисто буде очолено напрямок із будівництва. По-третє, в області налічується близько 2000 цільових програм. Але, як каже народ, здебільшого вони неефективні, тому їх треба переглядати. Вчетверте, буде відкрито два офіси: перший — із залучення інвестицій, другий — із відповідного реформування, щоб усі програми Президента були реалізовані на місцях. Наступний крок — ми разом із вами зможемо створити дієву команду, для того щоб кожен українець відчув на собі відповідні позитивні зміни».

Після цієї промови присутні мали змогу поставити запитання О. Синєгубову й С. Трофімову. Виступали в основному представники громадських організацій та журналісти. Проблеми, які вони порушили, стосувалися «кришування» правоохоронцями наркоторгівлі й грального бізнесу, корупції в прокуратурі, порушення чинного законодавства попереднім керівництвом області, погроз та залякування журналістів.

Депутат Полтавської облради, голова постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин Валерій Капленко попросив нового голову ОДА посприяти у виконанні державної програми підтримки тваринницької галузі. Бо в Україні склалася парадоксальна ситуація: програма є, але не виконується. Так, ще до 5 вересня аграрії мали отримати компенсацію, але гроші не надійшли до цього часу. А тому українські діти харчуються в школах імпортними «кістками», а не українською яловичиною. Тож підтримка вітчизняного тваринництва – це передусім безпечне харчування дітей.

С. Трофімов порадив депутатові звернутися до депутатів Верховної Ради, й був неабияк здивований, що депутатська комісія ще два місяці тому направила два листи в парламент, але досі не отримала відповіді на жоден із них.

Присутні запитували нового керівника й щодо його заступників. Олег Синєгубов відповів, що на сьогодні призначення ще погоджуються й будуть відомі за кілька днів. При цьому запевнив, що обирає заступників «виключно за професійними критеріями».

Журналістам новий очільник області пообіцяв постійно спілкуватися з ними.

А тим часом біля будівлі Полтавської ОДА, де відбулося офіційне представлення О. Синєгубова, зібралася малочисельна купка молодих людей з промовистими плакатами…

Зінаїда МАТЯШОВА.

Фото автора