Олександр Хижняк: «У 22 роки підкорені всі вершини. Але залишилася ще одна…»

День фізичної культури та спорту, який в Україні відзначатимуть 9 вересня, на Полтавщині почали святкувати вже зараз. Причому, з помпезністю. Так, у Полтаві вчора в міському Будинку культури, а сьогодні в обласному музично-драматичному театрі ім. М.В. Гоголя відбулися урочистості з цієї нагоди. І міській, і обласній владі – організаторам заходів, справді є чим пишатися, адже останнім часом спортсмени Полтавщини уславили свій край в очах не лише Європи, але всього світу, здобувши переконливі перемоги у різних видах спорту. Підраховано, що серед полтавських спортсменів 15 чемпіонів світу, 25 чемпіонів Європи. А ще майже сімдесят наших земляків вибороли перемоги на всеукраїнських змаганнях.

На сьогоднішньому зібранні у обласному театрі, де були присутні всі, хто має відношення до свята – чемпіони з різних видів спорту, їхні тренери, ветерани фізичної культури тощо, заступник голови – керівник секретаріату Полтавської ОДА Микола Білокінь зазначив, що обласна влада й наділі всіляко підтримуватиме спортсменів Полтавщини. І не тільки в питаннях створення для них необхідних умов для тренувань, але й вирішення побутових і житлових проблем. Справді, на цих двох зібраннях представники влади оголошували про виділення житла деяким спортсменам, які вибороли перемогу у міжнародних змаганнях, нагородження їх, та їхніх тренерів, пристойними грошовими преміями тощо.

Без перебільшення, одним із найпочесніших гостей урочистостей в обласному театрі був Олександр Хижняк. 22-річний полтавець у своїй ваговій категорії до 75 кг. днями виборов звання чемпіону світу з боксу в Німецькому Гамбурзі, де переміг боксера з Казахстану. Якщо зазирнути на сторінки Вікіпедії, то про нашого земляка можна дізнатися наступне: «Олександр Олександрович Хижня́к (нар. 3 серпня 1995, Полтава, Україна) — український боксер-любитель. Чемпіон світу (2017), чемпіон Європи (2017), чемпіон світу серед молоді (2012), бронзовий призер Європейських ігор (2015), призер чемпіонату Європи серед молоді, чемпіон України (2016). Заслужений майстер спорту України. Виступав у напівпрофесійній лізі WSB за команду Українські отамани. Тренер — Олександр Хижняк старший».

«Мене часто тепер запитують: Усі вершини підкорені, що далі? – поділився своїми планами на майбутнє з кореспондентом «ПП» чемпіон. – Я відповідаю, що тепер для мене головне отримати ліцензію і взяти участь у найближчих Олімпійських іграх».

О. Хижняк також розповів, що до титула чемпіону світу, попри свою молодість, ішов довгим і важким шляхом. І без підтримки свого батька – Олександра Хижняка-старшого, який його тренує, навряд чи зміг би серйозно займатися боксом і завоювати свої нинішні титули.

«Я прагну перемагати на ринзі не тільки для себе, скільки для всіх полтавців, моїх земляків, жителів міста, де я народився і виріс. Звідки пішов у великий спорт. Це дуже відповідально не дати розчаруватися своїм вболівальникам у своїх результатах, адже молодь тепер наслідує мене за приклад, вболіває за мене… Я гордий з того, що спинився на ноги, як спортсмен саме на Полтавщині, де мене підтримують і розраховують на те, що я й надалі демонструватиму пристойні результати в спорті…», – констатував О. Хижняк.

Олександр Брусенський
На фото: Батько і син Хижняки. Фото автора. 2. Автограф від чемпіона світу для «Панорами Полтавщини».

На фото: Батько і син Хижняки. Фото автора. 2. Автограф від чемпіона світу для «Панорами Полтавщини».