Олександр Кулик тепер закарбований на будинку, де раніше жив

11 листопада біля будинку №7 на вул. Лідова зібралося чимало полтавців. Вони прийшли вшанувати пам’ять справжнього українського патріота, народного депутата 3 скликання, засновника й редактора газети “Полтавська думка” Олександра Кулика.

Він пішов із життя після тривалої хвороби 2 жовтня 2016 року. Рік тому було створено організаційний комітет із увічнення пам’яті О. Кулика. Як зазначила голова цього комітету Людмила Зубенко, полтавці висловлювали різні пропозиції – аж до перейменування Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка. Та все ж найчастіше пропонували проводити спортивний турнір імені О.Кулика та встановити меморіальну дошку. Виготовити її вдалося завдяки небайдужим людям, передусім – Вадима Голобородова. Відомий майстер, благодійник, автор меморіальних дошок багатьом видатним полтавцям зумів досить точно передати основні портретні риси О. Кулика. Він дивиться з граніту, наче живий!

А ось добитися дозволу міської влади на встановлення меморіальної дошки на будинку, де жив О. Кулик, було непросто, розповіла Л. Зубенко. Справа ледь не дійшла до “меморіального Майдану”. До речі, жоден представник міської влади не прийшов і на відкриття меморіальної дошки. Шану журналісту висловили прості полтавці: ті, чиї інтереси він відстоював у своїх журналістських розслідуваннях, із ким спілкувався на сторінках “Полтавської думки”.

Зінаїда МАТЯШОВА.
На фото: старший брат покійного Володимир Кулик і Вадим Голобородов відкривають меморіальну дошку;на відкриття меморіальної дошки прийшло чимало простих полтавців.Фото автора.