Отруєння кременчуцьких гімназистів: знайдено винних

отруєння

 

У Кременчуцькій міськраді повідомили про сьогоднішнє засідання тимчасової протиепідемічної комісії, члени якої розслідували обставини масового отруєння учнів Кременчуцької школи-гімназії №6.

На засіданні виступила представник ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Надія Резнікова, яка розповіла про результати перевірки харчоблоку, працівників кухні та буфету, стану води, продуктів харчування та безпосередньо підприємства-постачальника. За її словами, якість води відповідає санітарним нормам, продукти харчування теж, тож. Харчове отруєння не могло бути причиною отруєння дітей у гімназії № 6. У свою чергу, епідеміологи відзначають, що мало місце порушення технології приготування їжі, миття посуду, оскільки під час змивів з кухонного обладнання та з рух кухаря було виділено збудника кишкової інфекції клебсієли.

Під час службового розслідування, проведеного департаментом освіти, також було виявлено порушення у роботі харчоблоку та виконанні посадових обов’язків директором школи, заступником директора, який відповідає за організацію процесу харчування, працівників харчоблоку, медичного працівника щодо контролю за організацією харчування. Директору школи та його заступнику винесено догани.

Заступник Кременчуцького міського голови Ольга Усанова, яка проводила сьогоднішню нараду, зазначила, що причиною отруєння стало також і те, що імунітет школярів під час циркуляції вірусної інфекції був ослаблений, тому отримавши умовно-патогенну мікрофлору зовні, діти захворіли.

На сьогодні всі працівники харчоблоку гімназії №6 написали заяви на звільнення. Тепер дирекція навчального закладу та департамент освіти шукають шляхи вирішення питання щодо організації харчування в цьому навчальному закладі.

Олександр Брусенський