Оздоровлення дитини в заміському таборі частково фінансуватиме влада

Оздоровлення дитини влітку

Оздоровлення дитини влітку – щорічна турбота всіх батьків, адже літні канікули вже через два місяці. Більшість батьків про літній відпочинок своїх дітлахів турбуються заздалегідь і вже зараз задумуються, якому дитячому табору віддати перевагу. На Полтавщині до роботи влітку готові 27 дитячих оздоровчих закладів.

12 квітня відбулося засідання Обласного штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей і семінар з питань підготовки до проведення оздоровчої кампанії у 2019 році. Перед початком засідання заступник начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Наталія Анатоліївна Шкоденко розповіла про порядок отримання відшкодування за оздоровлення дитини в дитячому закладі відпочинку.

Отримати відшкодування за оздоровлення дитини може будь-яка сім’я

Оздоровлення дитини влітку
Заступник начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Наталія Анатоліївна Шкоденко

– Із 2016 року, – розповідає Наталія Анатоліївна, – депутати Полтавської обласної ради затвердили порядок про відшкодування, яким у 2018 році скористалися 2049 дітей. На 2019 рік кількість таких діток зросла до 10 тисяч. Для цього тільки з обласного бюджету виділили 16 млн грн., також приєдналися місцеві бюджети.

Отож 2019 року для відшкодування вартості путівок в оздоровчі табори Полтавщини виділено понад 32 млн грн. Відшкодовується половина вартості путівки.

Усі 27 оздоровчих закладів Полтавщини беруть участь у цій програмі. Жодній дитині не може бути відмовлено в наданні відшкодування, якщо є згода дитячого закладу; але всі звернення мають бути розглянуті в установленому порядку.

– Як отримати відшкодування путівки на оздоровлення дитини?

Потрібно звернутися в будь-який із 27 дитячих оздоровчих закладів, отримати від нього згоду на оздоровлення дитини і з мінімальним пакетом документів прийти в територіальні громади, районні державні адміністрації, міські ради або виконком міської ради залежно від місця проживання.

Необхідні для цього документи: згода від оздоровчого закладу, копія свідоцтва про народження дитини, копія паспорта та ідентифікаційного коду одного з батьків та довідка з місця проживання. Орган влади надасть підтвердження відшкодування частини вартості путівки.

Оздоровлення дитини влітку

Н. А. Шкоденко також зазначила, що навіть коли батьки сплатили повну вартість путівки для оздоровлення дитини в дитячому таборі, вони все одно можуть звернутися до органів владних повноважень, щоб отримати відшкодування. Але зробити це треба не пізніше, як за 5 днів до закінчення перебування дитини в оздоровчому закладі.

Якісне, повне і безпечне оздоровлення дитини

На засіданні були присутні представники позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області, а також представники влади й державних служб. Найважливішими питаннями на порядку денному були :

– підготовка дитячих закладів до оздоровчої кампанії 2019;

– відшкодування вартості путівок за оздоровлення дитини;

– безпека дітей під час літнього відпочинку.

Оздоровлення дитини влітку
Засідання Обласного штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей

Порушувалося й питання про середню вартість путівки цього літа. Вона становить 10000–12000 грн на одну дитину. Найдешевший відпочинок коштуватиме 5500 грн, найдорожчий – 10780грн. Для дітей віком до 10 років середня вартість становить 7452 грн, для підлітків 11-17 років – 7678 грн.

Літо – найкращий час для оздоровлення дитини і зміцнення імунітету. Тільки сплануйте літо вашої дитини заздалегідь правильно і економно!

Галина Семененко

Фото та відео автора