Пам’ять серця: вдови та діти загиблих в АТО полтавців заклали в обласному центрі символічну алею на честь героїв

День захисника Вітчизни

14 жовтня, в День захисника Вітчизни, який в Україні відзначають разом із Покровою Пресвятої Богородиці та Днем українського козацтва, жителі обласного центру мали змогу стати свідками цікавих заходів, які проходили за участю військових Полтавського гарнізону.

День відкритих дверей на День захисника Вітчизни

День захисника Вітчизни
Побачення з батьком

Зокрема, в Полтавському музеї важкої бомбардувальної авіації – філії Національного військово-історичного музею України, відбувся День відкритих дверей. У цьому унікальному закладі зібрані експонати, що ілюструють історію важкої бомбардувальної авіації, одна з баз якої знаходилася в Полтаві.

На День захисника Вітчизни в музеї відкрили виставку, присвячену участі полтавців – бійців і командирів 8-ї санітарної роти – в антитерористичній операції на Донбасі. Вони врятували десятки життів військовослужбовців та цивільних у зоні АТО. Літопис роти ще пишуть, але вже сьогодні можна сказати, що військові медики з честю виконали свій обов’язок, тож полтавці можуть пишатися своїми земляками.

У бойових діях у зоні АТО вже загинули понад дві сотні уродженців області. У переддень свята із зони ОСС надійшла трагічна звістка про загибель 12 жовтня поблизу Зайцевого 27-річного уродженця Полтавщини Андрія Корна…

Алея на честь героїв АТО – захистників вітчизни

День захисника Вітчизни

Колись ці садженці утворять густу алею на честь загиблих в АТО.

До музею завітали сотні полтавців, гості міста, військовослужбовці Полтавського гарнізону, учні міських шкіл, представники ветеранських організацій, депутати Полтавської міськради та інші.

Першими відвідувачами виставки стали рідні та близькі воїнів, які склали свої голови, захищаючи Україну від сепаратистів у зоні АТО. На побачення з героями, чиї образи тепер закарбовані у фотографіях та документах спеціальної експозиції, прийшли удови та діти, чоловіки й батьки яких пожертвували собою заради їхнього мирного життя. Трагічною була та зустріч… Молоді жінки, які втратили чоловіків, ніби знову пережили страшні хвилини, коли вперше отримали звістку про загибель рідних людей – своєї опори у житті, батьків своїх дітей. Сьогодні ці солдати та офіцери дивляться на своїх рідних з фотографій: молоді, усміхнені. Такими вони залишаться назавжди…

У пам’ять про полеглих воїнів на території музею на День захисника Вітчизни висадили символічну алею з молодих туй. Ці деревця, ще саджанці, нагадуватимуть відвідувачам музею трагічну сторінку української історії, яка написана кров’ю її найкращих синів.

День захисника Вітчизни

Турботливо присипані землею, политою сльозами удів та дітей-сиріт, вічнозелені «древа життя» відтепер символізуватимуть пам’ять про полтавців, які не повернулися з війни. Пам’ять про них житиме у серцях удячних земляків…

Олександр Брусенський

Фото автора