Патрульна поліція Полтави ліквідована

Патрульна поліція

З 1 січня 2018 року Патрульна поліція у Полтаві перейменовано на Управління патрульної поліції у Полтавській області.

Це пояснюють збільшенням повноважень та функцій Департаменту патрульної поліції. І зазначають, що перейменування є технічною процедурою. У коментарі для «ПП» речниця уже оновленої патрульної поліції області Наталія Шаріпова пояснила, що у зв’язку з реорганізацією, патрульних поліцейських в області побільшає. Якщо у березні 2015 оку, коли формували патрульну поліцію Полтави, в її складі було 245 полісменів, то незабаром їхню чисельність доведуть майже до 290. Нові працівники поповнять лави патрульної поліції Полтавщини вже завтра, коли складуть присягу 75 нових патрульних. За словами Н. Шаріпової, наразі проходять навчання та спеціальну підготовку ще кілька поліцейських, які згодом так само увіллються до лав патрульних.

Щодо організаційної структури Управління патрульної поліції у Полтавській області, то там самі ще до пуття не знають, якою вона буде, адже штатна структура ще не затверджена. Очолив обласне управління патрульної поліції майор Віталій Мельничук. Наразі управління патрульної поліції існує лише в Полтаві та Кременчуці.

Патрульну поліцію
На фото: 2. Своє перше інтерв’ю дає представникам ЗМІ начальник управління патрульної поліції Полтави капітан В. Мельничук.

У переддень Нового року в патрульній поліції Полтави підбили підсумки своєї роботи за 2017 рік. Як повідомляють в управлінні, «За 2017 рік в Полтаві забезпечено своєчасне реагування на 85192 звернення громадян, які надійшли на спецлінію 102 (приблизно 235 подій щодобово), що говорить про високій рівень довіри серед населення. Середній час прибуття екіпажу на виклик складає 8 хв. 50 с.

За минулий рік співробітниками Управління патрульної поліції Полтави було складено 20 674 матеріалів за адміністративні правопорушення, з яких 3996 за порушення громадської безпеки та 18529 постанов за порушення ПДР, що може свідчити про високий рівень превентивної діяльності та своєчасного припинення правопорушень.

Із 1 січня 2017 року інспектори виявили 963 водії, що мали ознаки алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

За підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень патрульними поліцейськими було затримано 508 осіб.

Загалом із початку минулого року охоронці порядку зафіксували 1566 ДТП. З них 375 з постраждалими. За цей час травмувались 489 громадян та 37 загинуло…».

Олександр Брусенський
На фото: 1. Присяга – Так складали присягу перші патрульні поліцейські у Полтаві. 5 березня 2015 року.
Фото автора.