Паводок на Полтавщині: під воду вже пішли дороги і садиби

паводок

Схоже, збуваються найгірші прогнози щодо підтоплення в Полтавській області територій і автомобільних доріг через різке потепління та інтенсивне танення снігу. Паводок не став чекати, поки рятувальники проведуть заплановані на 18 квітня навчання і потренуються евакуювати населення…

1-2 квітня в Полтавській області склалася катастрофічна ситуація із затопленням автомобільних доріг, населених пунктів та полів тощо, спровокована різким потеплінням та інтенсивним таненням снігу. Причому, мова вже іде не про окремі випадки підтоплень, але про руйнування автодоріг та евакуацію із залитих водою міст та сіл їхніх мешканців.

Паводок уже зруйнував сотні метрів автомобільних доріг

Так, повідомляють в обласному управлінні з питань цивільного захисту, 1 квітня в Котелевському районі між селами Мала Рублівка та Любка, в результаті інтенсивного танення снігу стався перелив води через автодорогу «Суми-Полтава» на ділянці протяжністю 700 м. Висота води там сягала 20 см, в результаті чого сталося руйнування дорожнього покриття. В Службі автомобільних доріг Полтавської області з цієї нагоди повідомляють, що «Наразі рух автомобільної дорогою обмежений. Об’їзд здійснюється через місцеві автошляхи (через село Деревки – авт.).

паводок

Котелевський райавтодор ДП «Полтавський облавтодор» ліквідовує наслідки розмиву земляного полотна. Для забезпечення проїзду проводяться необхідні роботи по засипці кам’яними матеріалами ділянки розмиву та укріплення узбіччя. Працює спецтехніка. Про зняття обмеження буде повідомлено додатково…».

паводок

Вчора ж, в Чорнухинському районі між селами Красне та Нова Діброва, залило ділянку автодорогу регіонального значення «Кролевець-Конотоп-Ромни-Пирятин» протяжністю 100 м. Там рівень води над дорожним полотном сягнув 30 см, через що частково зруйноване дорожнє покриття. На даній автомобільній ділянці організовано об’їзд по автодорозі «Чорнухи-Лубни».

1 квітня паводок спричинив часткове руйнування дорожнього покриття автодороги місцевого значення «Стасі-Марченки». Автомобілі там тепер пускають в об’їзд автодорогою «Диканька-Решетилівка»…

Весняний паводок проявив себе настільки, що під водою опинилися не лише вулиці, але й села.

Інтенсивного танення снігу та паводок не витримують і греблі ставків. Так, вчора в селі Веселівка Диканського району в результаті інтенсивного напливу води прорвало греблі на двох ставках, що призвело до підтоплення прилеглої території на площі в два гектари та трьох приватних домоволодінь. В деяких населених пунктах довелося почати евакуацію жителів із затоплених садиб. По вулицях, які вкрилися водою, рятувальники плавали на резинових човнах.

паводок

На двох ставках паводок стричинив прорив греблі: рятувальники почали евакуювати населення. Зокрема, в селі Микілка Котелевського району черговим відділенням місцевих рятувальників було вивезено четверо людей (з них одна дитина) з приватних господарств, які були підтоплені настільки, що їхні мешканці не могли самостійно вибратися з дворів.

паводок
Паводок в Зінькові

1 квітня о 14:50 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що паводок затопив приватні домогосподарства на вулицях Ватутіна та Воздвиженській в Зінькові. Бійці ДСНС, які прибули на виклик, задля безпеки постраждалих наділи на них водонепроникні спеціальні костюми та допомогли покинути підтоплену територію приватного господарства…

паводок
Рятують людей в с. Микілка Котелевського району

Учора ж, о 21:25 надійшло повідомлення про те, що на вул. Жовтневій в селі Терни Лубенського району затоплено приватне подвір’я та погріб. Там паводок викликав реальну загрозу підтоплення приватних житлових будинків. Бійці ДСНС, які прибули на виклик, за допомогою гідроелеватора та мотопомпи відкачали 150 куб. м. води.

паводок

Як повідомляють в обласному управлінні ДСНС, 1-2 квітня рятувальники Полтавського гарнізону 52 рази залучались для відкачки талої води у містах Полтава, Миргород, Пирятин, Зіньків, Решетилівка, селищах міського типу В.Багачка, Диканька, Котельва, Шишаки, Полтавському, Оржицькому, Лубенському, Хорольському, Миргородському, Диканському, Пирятинському, Котелевському, Лохвицькому, Зіньківському, Гребінківському, Гадяцькому та Чорнухинському районах. Підрахували навіть і кількість відкоченої води – 12250 куб. м.

Олександр Брусенський

Фото ГУ ДСНС в Полтавській області