Апаратну нараду виконкому Полтавської міськради спробували зірвати активісти від опозиції

Сьогодні громадські активісти спробували зірвати щотижневу апаратну нараду виконкому Полтавської міськради. Пристрасті у залі, де проходила нарада, викликала печатка Полтавської міської ради. Яку, як стверджують активісти, які називають себе опозиціонерами, нова полтавська влада незаконно використовує, адже її… підроблено. Порядок вдалося відновити лише після втручання поліції, яка вивела із зали «опозиціонерів».

Чи законно використовують печатку Полтавської міської ради?

Першими інформацію про те, що «команда» Олександра Шамоти, якого призначили секретарем Полтавської міськради та в. о. Полтавського міського голови після дострокового припинення сесією міськрад повноважень Олександра Мамая (Див. ПП: “Полтаву обезголовили, або “Прощавай, Олександре Федоровичу!”), використовує підроблену печатку, оприлюднив активіст СПУ Сергій Чередніченко.

щотижневу апаратну нараду виконкому Полтавської міськради хочуть зврвати, бо С. Чередніченко стврерджує, що печатка Полтавської міської ради підроблена
С. Чередніченко стврерджує, що печатка Полтавської міської ради підроблена

Він заявив, що «справжню» печатку забрав із собою відправлений у відставку О. Мамай і дійсна печатка Полтавської міської ради зберігається в нього, а нова влада використовує печатку, яку виготовлено в незаконний спосіб у Дніпрі. Отже, наголошують однопартийці С. Чередніченка, дублікат печатки виготовлено незаконно, тому незаконними є і всі документи, до яких О. Шамота вже встигнув прикласти «свою» печатку.

Історія з печаткою, схоже, стала серйозним випробуванням для нової влади обласного центру, адже поставлено під сумнів її легітимність. Історією зацікавилися в ГУ Нацполіції в Полтавській області, звідки затребували пояснень щодо ситуації з печаткою.

21 листопада 2018 року О. Шамота таку відповідь надав. Описуючи всі перипетії, які передували зміні влади, нинішній секретар Полтавської міськради зазначив, що він, «приступивши до обов’язків, відкривши кабінет (секретаря міськради – авт.) у присутності депутатів, представників поліції, преси та громадськості, не виявив печатку міськради». Печатка Полтавської міської ради зникла, про що було повідомлено в прокуратуру області.

Після виявлення пропажі печатки довелося виготовляти нову, щоб не паралізувати діяльність міськради. За інформацією джерел у міськраді, нова печатка Полтавської міської ради дуже оперативно, протягом кількох годин, була виготовилена в Дніпрі. У відповідь на закиди своїх опонентів щодо недійсності печатки-дубліката О. Шамота нагадує, що «на даний час відсутній нормативно-правовий акт, який регулює порядок виготовлення печаток і штампів».

С.Чередніченко стверджує, що печатка Полтавської міської ради фальшива

Схоже, відповідь не задовольнила опозиціонерів, які вирішили підігріти скандалу навколо печатки. Першу спробу підкинути хмизу у вогонь багаття розбрату С. Чередніченко разом із однодумцями здійснив 21 листопада на засіданні виконкому Полтавської міськради. Тоді активісти зажадали для себе права на виступ і намагалися без дозволу взяти слово з трибуни, щоб розповісти про «оборудку» з печаткою. Справа дійшла до зриву засідання, яке перенесли.

На сьогоднішній апаратній нараді, на яку С. Чередніченко так само прибув із активістами, він заявив, що вони й надалі блокуватимуть усі офіційні заходи в міськраді, поки не отримує відповіді щодо печатки.

Очевидно, враховуючи досвід попередньої апаратної наради, коли йому не надали слова, С. Чередніченко ще до початку засідання встав за трибуну і почав промову. Її суть зводилася до того, що печатка Полтавської міської ради підроблена, а використовувати таку печатку – злочин. Після чого зайняв місце разом із іншим активістом у «президії», де зазвичай під час нарад сидять керівники виконкому – міський голова та його заступники.

Поліція вивела з наради опозиціонерів

О. Шамота, який увійшов до зали, попросив С. Чередніченка звільнити місце і не заважати проводити апаратну нараду. У протилежному випадку, пригрозив він, викличе поліцію. Але викликати полісменів не довелося, адже у залі перебував сам начальник Полтавського відділення поліції та його заступник. А в коридорі вже зайняли місця поліцейські і навіть так звані «космонавти» – правоохоронці у шоломах і спецодязі з гумовими кийками. Через те, що активісти від опозиції пручалися і відмовилися залишити «президію», їх таки силоміць вивели із зали.

Череднічена виводять з зали засідання виконкому міськради
Активістів від опозиції та С. Чередніченка силоміць вивели із зали.

Після чого О. Шамота не стримався й заявив, що відтепер по понеділках, коли він проводить апаратну нараду, до міськради слід викликати швидку допомогу для «душевнохворих»…

Олександр Брусенський

Фото автора.