Попри обіцянки уряду щодо проведення з 1 січня 2018 року перерахунку пенсії військовим і колишніх міліціонерів, на Полтавщині навіть у квітні тисячі силовиків так і не дочекалися осучаснених пенсій.
Невдоволення затягуванням «процесу» – перерахунками та виплати осучасненої пенсії військовим, збурило ветеранів-силовиків, котрі знову заговорили про продовження акцій протесту. Хоча, 4 квітня більшість із них отримали СМС-повідомлення про нарахування пенсій, багатьох ветеранів чекало розчарування: розмір їхніх виплат попри запевнення можновладців не змінився.
До ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області нині надходить багато звернень з вимогами пояснень причин затримки перерахунку пенсії військовим. У ветеранських організаціях почали поширюватися чутки про те, що виплату осучасненої пенсії військовим припинено. Нові пенсії виплатили лише тим, хто має статус учасника бойових дій або «чорнобильця». Решті доведеться знову чекати…
З цієї нагоди в ГУ ПФ України в Полтавській області сьогодні поширили інформацію щодо ситуації з виплатою пенсії військовим. В ній, зокрема, говориться таке:
«На сьогодні органи Пенсійного фонду області спрямували на виплату квітневих пенсій 232,3 млн. грн, що становить майже 21% місячної потреби. Відтак, центри поштового зв’язку забезпечені коштами для пенсійних виплат по 10 квітня, а банківські установи фінансуються день у день.
Пенсії військовим і представникам силових структур профінансовані у повному обсязі, але кошти за додатковими відомостями будуть виплачуватися і надалі по мірі здійснення перерахунків. Наразі працівники Пенсійного фонду працюють у посиленому режимі, аби якомога скоріше військові пенсіонери одержали свої соціальні гарантії. Так, лише за чотири дні квітня опрацьовано 2232 пенсійні справи і здійснені належні перерахунки. Кошти виплачуються відразу після нарахувань, так би мовити «з коліс».
Органи Фонду нагадують, що в березні розпочато виплату перерахованої пенсії військовим відповідно до наданих довідок уповноважених структур, в яких особи проходили службу – Міноборони, МВС, СБУ тощо. Але основна частина перерахованих виплат, як і планувалося, буде виплачена в квітні з доплатами за три попередні місяці.
В області перерахунку підлягає майже 22 тис. справ військових пенсіонерів. На 1 квітня здійснено перерахунок 6,3 тис. пенсій, з яких виплати зросли у 4,6 тис. пенсіонерів силових структур. Як свідчить аналіз, пенсії військовим збільшилися, в середньому, на 1400 грн…».
Сергій Каплін: комітетські слухання присвятили ситуації з виплатою пенсії військовим.
Учора ж, в столиці відбулося засідання комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, де обов’язки голови тепер виконує полтавський нардеп Сергій Каплін. На своїй сторінці у Фейсбуці він написав, що комітетські слухання присвятили ситуації з виплатою пенсії військовим.
«Пенсійний фонд на наших комітетських слуханнях доповів, що 106 тисяч пенсіонерів вже отримали перерахунок по 103 постанові (Постанова Кабміну – авт.). Всього виготовлено 473 тисячі довідок. Сьогодні 94 квітня-авт.), кажуть у ПФУ, дата отримання пенсії військовим.
Протягом місяця її навздогін платитимуть ще тричі з доплатою з 1 січня 2018 року. Ці 1500 гривень ми вибили спільними зусиллями-це перший крок до перемоги. Де перерахунок з 2016-ніхто так і не відповів. Всі учасники слухань погодились, що 103 постанова порушує конституцію, але це початок…».
За словами С. Капліна, ситуацію з пенсіями силовикам урядом так заплутано, що невдоволення виникає вже не лише у ветеранських організаціях, але й у офіцерських колективах, де всерйоз стурбовані перспективами залишитися взагалі без пенсій, але отримати їх нижчими, ніж сьогодні отримують цивільні. Чого немає в жодній цивілізованій країні. Каменем спотикання може стати законопроект, який урядовці таки намагаються «пропхати» через Верховну Раду.
«Ще більше порушує так званий «закон Реви». Міноборони заявило, що норми в ньому змусять звільнитися до 40 тисяч офіцерів, бо чекати пенсії буде марно. МВС постійні пікети пенсіонерів-силовиків теж переконали, що не можна йти на поводу у урядових геноцидних законопроектів, не можна їх погоджувати. Представниця міністерства внутрішніх справ розповіла, що там вже вивчають досвід у пенсійному забезпеченні поліцейських Польщі і жандармів Франції. Нарешті!
У нас є постанова #7492.Вона влаштовує всіх пенсіонерів. Її треба виносити в зал. Ми вирішили створити робочу групу, щоб напрацювати всі необхідні зміни до законодавства, не ховаючи, як Уряд, а тільки у відкритому соціальному діалозі…», – поінформував нардеп.
Олександр Брусенський
На фото 1: Парламентські слухання щодо пенсій військовим у ВР.
Фото автора