Пенсії військовим: із армії можуть звільнитися до 40 тисяч офіцерів, які втратять надію на гідну пенсію

пенсії військовим

Попри обіцянки уряду щодо проведення з 1 січня 2018 року перерахунку пенсії військовим і колишніх міліціонерів, на Полтавщині навіть у квітні тисячі силовиків так і не дочекалися осучаснених пенсій.

Невдоволення затягуванням «процесу» – перерахунками та виплати осучасненої пенсії військовим, збурило ветеранів-силовиків, котрі знову заговорили про продовження акцій протесту. Хоча, 4 квітня більшість із них отримали СМС-повідомлення про нарахування пенсій, багатьох ветеранів чекало розчарування: розмір їхніх виплат попри запевнення можновладців не змінився.

До ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області нині надходить багато звернень з вимогами пояснень причин затримки перерахунку пенсії військовим. У ветеранських організаціях почали поширюватися чутки про те, що виплату осучасненої пенсії військовим припинено. Нові пенсії виплатили лише тим, хто має статус учасника бойових дій або «чорнобильця». Решті доведеться знову чекати…

пенсії військовим
Пенсіонери силових структур перекрили дорогу біля будівлі УСБУ в Полтавській області, вимагаючи перерахунку своїх пенсій. 20 грудня 2017 року.

З цієї нагоди в ГУ ПФ України в Полтавській області сьогодні поширили інформацію щодо ситуації з виплатою пенсії військовим. В ній, зокрема, говориться таке:

«На сьогодні органи Пенсійного фонду області спрямували на виплату квітневих пенсій 232,3 млн. грн, що становить майже 21% місячної потреби. Відтак, центри поштового зв’язку забезпечені коштами для пенсійних виплат по 10 квітня, а банківські установи фінансуються день у день.

Пенсії військовим і представникам силових структур профінансовані у повному обсязі, але кошти за додатковими відомостями будуть виплачуватися і надалі по мірі здійснення перерахунків. Наразі працівники Пенсійного фонду працюють у посиленому режимі, аби якомога скоріше військові пенсіонери одержали свої соціальні гарантії. Так, лише за чотири дні квітня опрацьовано 2232 пенсійні справи і здійснені належні перерахунки. Кошти виплачуються відразу після нарахувань, так би мовити «з коліс».

Органи Фонду нагадують, що в березні розпочато виплату перерахованої пенсії військовим відповідно до наданих довідок уповноважених структур, в яких особи проходили службу – Міноборони, МВС, СБУ тощо. Але основна частина перерахованих виплат, як і планувалося, буде виплачена в квітні з доплатами за три попередні місяці.

В області перерахунку підлягає майже 22 тис. справ військових пенсіонерів. На 1 квітня здійснено перерахунок 6,3 тис. пенсій, з яких виплати зросли у 4,6 тис. пенсіонерів силових структур. Як свідчить аналіз, пенсії військовим збільшилися, в середньому, на 1400 грн…».

Сергій Каплін: комітетські слухання присвятили ситуації з виплатою пенсії військовим.

Учора ж, в столиці відбулося засідання комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, де обов’язки голови тепер виконує полтавський нардеп Сергій Каплін. На своїй сторінці у Фейсбуці він написав, що комітетські слухання присвятили ситуації з виплатою пенсії військовим.

«Пенсійний фонд на наших комітетських слуханнях доповів, що 106 тисяч пенсіонерів вже отримали перерахунок по 103 постанові (Постанова Кабміну – авт.). Всього виготовлено 473 тисячі довідок. Сьогодні 94 квітня-авт.), кажуть у ПФУ, дата отримання пенсії військовим.
Протягом місяця її навздогін платитимуть ще тричі з доплатою з 1 січня 2018 року. Ці 1500 гривень ми вибили спільними зусиллями-це перший крок до перемоги. Де перерахунок з 2016-ніхто так і не відповів. Всі учасники слухань погодились, що 103 постанова порушує конституцію, але це початок…».

За словами С. Капліна, ситуацію з пенсіями силовикам урядом так заплутано, що невдоволення виникає вже не лише у ветеранських організаціях, але й у офіцерських колективах, де всерйоз стурбовані перспективами залишитися взагалі без пенсій, але отримати їх нижчими, ніж сьогодні отримують цивільні. Чого немає в жодній цивілізованій країні. Каменем спотикання може стати законопроект, який урядовці таки намагаються «пропхати» через Верховну Раду.

«Ще більше порушує так званий «закон Реви». Міноборони заявило, що норми в ньому змусять звільнитися до 40 тисяч офіцерів, бо чекати пенсії буде марно. МВС постійні пікети пенсіонерів-силовиків теж переконали, що не можна йти на поводу у урядових геноцидних законопроектів, не можна їх погоджувати. Представниця міністерства внутрішніх справ розповіла, що там вже вивчають досвід у пенсійному забезпеченні поліцейських Польщі і жандармів Франції. Нарешті!

У нас є постанова #7492.Вона влаштовує всіх пенсіонерів. Її треба виносити в зал. Ми вирішили створити робочу групу, щоб напрацювати всі необхідні зміни до законодавства, не ховаючи, як Уряд, а тільки у відкритому соціальному діалозі…», – поінформував нардеп.

Олександр Брусенський

На фото 1: Парламентські слухання щодо пенсій військовим у ВР.

Фото автора