Пенсіонери-силовики дали уряду випробувальний термін

Сьогодні у Полтаві перед будівлею облдержадміністрації пройшов мітинг протесту пенсіонерів – колишніх працівників міліції та військовослужбовців. Вони вкотре порушили питання перерахунку їм пенсій відповідно до законодавства України, чого уряд не робить із 2012 року. Як уже повідомляла «ПП», наприкінці червня з Полтавщини для участі у всеукраїнській акції протесту пенсіонерів-силовиків були готові виїхати 250 чоловік, щоб разом із представниками інших областей провести масштабну акцію протесту під стінами Кабміну і Верховної Ради України. Але тоді активістам повідомили зі столиці, що уряд цю проблему найближчим часом вирішить. Зокрема, підвищить пенсії працівникам МВС уже на початку липня 2017 року, а військовослужбовцям – із 1 січня 2018 року. Тоді пенсіонери повірили цій обіцянці й відмовилися від проведення загальноукраїнської акції протесту, про що сьогодні пошкодували. Багато з тих, хто виступав на мітингу, наголошували, що уряд їх банально «кинув» і всіляко намагатиметься затягувати питання осучаснення пенсій військовослужбовцям і колишнім міліціонерам.

Голова Координаційної ради ветеранських організацій МВС і МО Полтавщини Олександр Марущенко розповів журналістам, що держава в особі її нинішніх керівників ігнорує потреби людей, котрі по 25-30 років свого життя присвятили захисту країни та охороні спокою її громадян. Але тепер вони виявилися непотрібними уряду і президенту, котрі залишили їх поза бортом пенсійної реформи, яку обіцяють українцям провести з 1-го жовтня 2017 року. мітингТака політика державних посадовців призвела до того, наголосив О. Марущенко, що на Полтавщині сьогодні середній розмір пенсій у військових становить 2450 грн. Тобто менше, ніж 100 доларів США. І питання в тому, що на тлі перманентного (хай і малопомітного) підвищення пенсій решті населення військовим та колишнім міліціонерах її не збільшують ані на гривню, зазначив активіст.

На мітингу, який проходив у той час, коли Полтаву накрило невеликим дощем, було вирішено, що намічений на сьогодні початок так званого пенсійного Майдану, який почнеться з Полтави та інших обласних центрів, слід відтермінувати на кілька днів, щоб дати уряду можливість таки виправити ситуацію і виконати свої обіцянки перед пенсіонерами-силовиками. Якщо д цього не відбудеться, вирішили на мітингу, вони знову зберуться через кілька днів і встановлять намети біля Полтавської ОДА і закличуть своїх колег з інших областей приєднатися до протестів.

До протестувальників ніхто з керівництва ОДА не вийшов. Не пустили їх і до зали засідань, де вони хотіли провести свою акцію в зв’язку з дощем.

Олександр Брусенський

Фото автора.