Пенсіонерів-силовиків Полтавщини закликали блокувати міжнародний аеропорт, який ще не працює

пенсії військовослужбовцям

27 квітня у Полтаві пройшли збори ветеранів силових структур Полтавщини, на яких колишні військові, міліціонери та пенсіонери інших силових структур радилися щодо своїх подальших дій через небажання уряду виплачувати пенсії військовослужбовцям відповідно до українського законодавства.

Чергові збори ветеранів, які отримують пенсії за законом про пенсійне забезпечення, могли декому здатися непотрібними, адже в уряді вже заявили, що всі колишні військовослужбовці та міліціонери – загалом понад півмільйону, вже отримали осучаснені виплати. Це, справді, так. Але в середовищі пенсіонерів-силовиків знову назріває відкрите невдоволення, викликане підходом уряду до визначення розміру пенсії військовослужбовцям та порядку її виплати.

Пенсії військовослужбовцям перерахували, але отримують вони їх повністю лише в 2020 році

Чим саме невдоволені «силовики» з трибуни зборів розповів представник Координаційної ради Олександр Чуб, який проаналізував методику нарахування пенсії військовослужбовцям. За словами активіста, уряд, під час перерахунку пенсії військовослужбовцям, порушив не лише пенсійне законодавство, але й Конституцію України. Продемонструвавши таким чином відверте нехтування правами тих, хто віддав служінню Батьківщини 25-30 років. Через це допущено значне звуження прав військових пенсіонерів.

пенсії військовослужбовцям
Останні приготування перед проведенням зборів Координаційної ради

Зокрема, безпідставно було зменшено складові їхнього грошового забезпечення, з якого нараховувалася пенсія. Протиправно обмежено розмір пенсійних виплати 70% замість 90%, що було чинним до перерахування.

Збори ветеранів силових структур відбулися через волюнтаристський порядок виплати пенсії військовослужбовцям

Допущено дискримінацію військових пенсіонерів відносно цивільних пенсіонерів. Зокрема, скасовано прив’язку до прожиткового мінімуму: у цивільних пенсіонерів пенсійни виплати автоматично перераховують при збільшенні прожиткового мінімуму, а у військових таке зроблено тільки один раз – станом на 1 січня 2018 року. Такі маніпуляції урядовців, підрахував О. Чуб, призвело до зменшення пенсії військовослужбовцям мінімум на 42%.

Перераховану пенсію платитимуть не одразу, а частинами. Тобто, розтягли виплату до 2020 року. Коли, як обурювалися пенсіонери, інфляція «з’їсть» левову часку їхніх пенсій, а чимало пенсіонерів можуть і взагалі не дочекатися виплати повністю нарахованої пенсії…

Уряд хоче «пропхати» секретний законопроект про пенсії військовослужбовцям через Верховну Раду

пенсії військовослужбовцям
Голова Координаційної ради ветеранів силових структур Олександр Марущенко

Крім цього, наголошували на зборах, уряд не зупинився на «підкилимній» боротьбі проти пенсіонерів-силовиків і продовжує плекати ідею вихолостити закон про пенсійне забезпечення, що призведе до остаточного заморожування пенсії військовослужбовцям. Наразі в Мінсоцполітики підготовлено секретний проект нового закону про пенсійне забезпечення військовослужбовців, яке уряд за будь-яку ціну волає «пропхати» через Верховну Раду. Міністр соціальної політики Андрій Рева в обхід закону почав проводити «громадське» обговорення цього законопроекту, з яким суспільство ще не ознайомлене.

«Ці, та інші новаторства чиновників призводять до зубожіння населення, масовому виїзду українців за кордон, руйнуванню економіки держави, ставлять під загрозу самостійність, обороноздатність і правопорядок у нашій країні…», – зазначається у рішенні зборів силовиків.

Небажання уряду виплачувати заслужені і передбачені законом пенсії військовослужбовцям підтвердив і народний депутат від Полтави Сергій Каплін, який взяв участь у нинішніх зборах ветеранів-силовиків. Він розкритикував спроби уряду ухвалити новий закон про пенсійне забезпечення силовиків, ганебне рішення про відстрочку на два роки виплат їм перерахованих виплат, чого в Україні ніколи не було і свідчить про відверту дискримінацію людей, котрі боронили державу та забезпечували в ній правопорядок тощо. Нардеп застеріг учасників зборів від заспокоєння через так зване перерахування пенсії військовослужбовцям.

пенсії військовослужбовцям
Участь у роботі зборів взяв народний депутат Сергій Каплін

За словами С. Капліна, навіть і цю «кістку», яку силовикам «кинув уряд», вони можуть не получить вже у другому кварталі і далі 2018 року, адже грошей на виплату збільшених пенсії військовим в бюджеті не закладено. Для цього необхідно провести секвестр державного бюджету, а це не роблять…

С. Каплін заявив, що «ми не будемо чекати двох років, протягом яких уряд хоче поетапно виплачувати перераховані пенсії військовим». І закликав силовиків Полтавщини не припиняти акції протесту. Навпаки, вдаватися до радикальних дій, аби привернути увагу до своєї проблеми. Адже діалог з урядом представників ветеранських силових структур та народних депутатів, які їх підтримують, себе вичерпав. Нинішні урядовці бояться лише радикальних акцій і з політичними вимогами.

І порадив починати вулиці і містах, дороги республіканського і міжнародного значення, автовокзали тощо. І навіть аеропорти. До речі, зазначив С. Каплін, можна заблокувати і полтавський аеропорт, який, хоча ще і не працює, але вже має статус міжнародного.

У боротьбі за свої права пенсіонери-силовики виступатимуть єдиним фронтом

Участь у зборах взяли в представники ветеранських організацій Дніпра та Сум, що свідчить про намагання не лише скоординувати, але й об єднати зусилля ветеранських організацій силовиків в масштабі всієї України.

До речі, перший крок до цього вже зроблено: недавно створено Всеукраїнське об’єднання «Силовик», почесним головою якого обрано С. Капліна. На зборах лунали заклики у боротьбі за право на гідні пенсії військовим вдаватися до політичних вимог. А також відмовити на наступних виборах у підтримці тих політичних сил, які, створивши правлячу коаліцію та уряд, довели Україну до ганебного стану і відверто демонструють зневажливе ставлення до пенсіонерів силових структур.

Перед початком загальних зборів свою нараду провели пенсіонери правоохоронних органів, які вже два роки поспіль відвойовують право на гідну пенсію. І, як говорили на засіданні Координаційної ради, лише після об’єднання зусиль з пенсіонерами-військовослужбовцями, справа таки зрушила з місця. Тож, колишні силовики вирішили єдиним фронтом виступити проти підступних спроб уряду заморозити пенсії військовослужбовцям і зіштовхнути силовиків між собою.

Олександр Брусенський

На фото 1: Так проходили збори ветеранів міліції

Фото автора.