Перелік ліків, які полтавцям відпускають у аптеках за програмою «Доступні ліки», розширили

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області інформує про затвердження нового Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, станом на 26 липня 2017 року.

Зокрема, повідомляється, що в рамках Урядової програми «Доступні ліки» Міністерством охорони здоров’я України наказом від 26.07.2017 року № 856 зі змінами від 28.07.2017 року № 875, затверджено новий Реєстр, до якого включено 147 торгових назв лікарських засобів, що на 32 позиції більше, ніж у попередньому. Він також містить інформацію про оптово-відпускну ціну виробника, роздрібну ціну, розмір відшкодування та суму доплати пацієнтом для кожної торгової назви лікарських засобів.

Вартість 35 препаратів відшкодовується з боку держави повністю. Тобто відпускаються пацієнтам за рецептами безкоштовно. За інші препарати пацієнту доведеться доплатити різницю, зазначену в Реєстрі. Аптекам та їх структурним підрозділам дозволено до 15 серпня 2017 року завершити реалізацію лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, закуплених до 26 липня 2017 року (включно) за цінами та процедурами відповідно до порядку та вимог, що діяли до зазначеної дати. До цього діяв Реєстр, затверджений наказом МОЗ від 03.04.2017 №360 зі змінами.

Довідка «ПП»: Дія Урядової програми «Доступні ліки» поширюється на відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування українців, котрі страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму.

Олександр Брусенський