Перерахування пенсій силовикам: казав пан – кожух дам, та слово його тепле…

перерахування пенсій

Попри запевнення глави уряду Володимира Гройсмана, перерахування пенсій пенсіонерам-силовикам так і не відбулося, як було ним обіцяно з 1 березня 2018 року. У середині березня вони знову зберуться на Всеукраїнську акцію протесту в столиці.

Пенсіонери-військовослужбовці та колишні міліціонери на Полтавщині так і не отримали в березні осучаснених пенсій, як того обіцяв В. Гройсман. Пенсії їм знову нарахували «по-старому», що викликало не лише шквал критики на адресу уряду, але й поштовх до нових акцій протесту.

Про це розповів «ПП» голова Координаційної Ради ветеранських організацій, до якої входять 22 осередки ветеранських організацій Полтавщини, Олександр Марущенко. Сьогодні з цього приводу у Полтаві збирали розширене засідання Координаційної Ради, на яке запросили представників ГУ пенсійного Фонду України в Полтавській області, та керівництво обласного військкомату.

перерахування пенсій
Так у Полтаві протестували пенсіонери – силовики.

За словами О. Марущенка, представник ПФУ на Полтавщині пояснив присутнім, що оперерахування пенсій ветеранам-силовикам не відбулося через те, що тільки 2 березня Пенсійному Фонду «дали команду» запросити у військкоматів довідки про розмір грошового забезпечення колишніх військових. До речі, аналогічні довідки пенсіонерам – колишнім міліціонерам, було видано ще всередині 2017 року, але і їм пенсії чомусь не перерахували.

За інформацією «ПП», лише 89 колишніх міліціонерів у Полтаві, нині отримують збільшені пенсії. Це ті з них, котрі таки спромоглися через суди змусити ПФ почати виплачувати їм осучаснені пенсії.

Схоже, аби зняти напругу у середовищі пенсіонерів-силовиків, сьогодні їм сказали, що в міру перерахування пенсій «по-новому», їх можуть «до нарахувати» ще в березні. У крайньому випадку, в квітні…

О. Марущенко розказав і те, що пенсіонери-силовики вже не матимуть віри уряду, тому знову виходять на акції протесту. Як в областях, так в столиці. За попередньою інформацією чергова Всеукраїнська акція протесту силовиків планується в столиці в період з 14 по 18 березня.

«Ми добре розуміємо, що попри не сприйняття нового проекту закону про пенсійне забезпечення військовослужбовців, загроза того, що уряд таки «протисне» його в Верховній Раді, залишається дуже високою, – припускає О. Марущенко. – Зокрема, положення про те, що пенсії силовикам «відв’яжуть» від збільшення грошового забезпечення військовослужбовцям. Як це є сьогодні. Тому пенсіонери силових структур й надалі відстоюватимуть своє право на гідну пенсію, розмір якої порядок обрахування якої вже визначений діючим законодавством…».

У другій половині березня в Полтаві проведуть і загальні збори пенсіонерів-силовиків, на яких обговорять ситуацію, про перерахування пенсій.

Олександр Брусенський
На фото 1: О. Марущенко
Фото автора