Перші пішли: Полтавщина почала відправляти новобранців до армії

призовники

Перші призовники у складі 157 чоловік відправлені з Полтавського обласного збірного пункту до армії.

Цьогорічного весняного призову Полтавська область має відправити до Збройних Сил України 575 новобранців. Ще 40 рекрутів необхідно призвати до Державної Прикордонної служби, де так само повернулися до обов’язкового призову.

Як повідомляють у обласному військкоматі, на сьогодні на Полтавщині на обліку у військкоматах перебуває майже дев’ять тисяч полтавців призивного віку – 20-27 років. Їх почали викликати до призовних комісій, де визначатимуться з чи надавати відстрочку призовника, або відправити до армії. Звісно, якщо призовники не матимуть обмежень за станом здоров’я.

Для цього з 10 квітня організовано роботу Полтавського обласного збірного пункту. На ньому призовників, визнаних районними призовними комісіями придатними до військової служби, зустрічає адміністрація, призначена з однієї з військових частин міста Полтави.

Призовники проходять перший інструктаж, отримують настанови від старшини збірного пункту

Протягом кількох днів обласна військово-лікарська комісія оглядає майбутніх воїнів на контрольному медичному огляді, крім того, з ними проведуть додатковий професійно-психологічний відбір. Після цього призовники пройдуть індивідуальну бесіду й опитування. Після прийняття остаточного рішення військовослужбовці у складі команди й у супроводі старшого офіцера вибувають до місця подальшої служби.

призовники

До речі, на збірному пункті працюють представники одного з банків, які видають банківські картки новобранцям. Призовники, які призиваються на строкову військову службу отримують грошову допому на карту в розмірі двох мінімальних заробітних плат – 3200 грн.

Олександр Брусенський

Фото прес-служби облвійськкомату Полтавщини